Konto pracodawcy


ID Logistics inwestuje w robotykę i sztuczną inteligencję

Najnowocześniejsze rozwiązania, wspierające obsługę procesów magazynowych są częścią strategii inwestycyjnej ID Logistics. Operator wdrożył właśnie 80 inteligentnych robotów LocusBots™ do zautomatyzowania systemu kompletacji zamówień i uzupełniania zapasów w jednym z magazynów e-commerce. ID Logistics jest też pierwszą firmą logistyczną w Hiszpanii, która, dzięki integracji kodów Bleecker, wykorzystała sztuczną inteligencję do automatyzacji śledzenia procesów operacyjnych w magazynie.

ID Logistics zainstalował 80 współpracujących i autonomicznych robotów LocusBots™ w swoim magazynie w Seseña k/Toledo (30 tys. mkw.), dedykowanym obsłudze nowej platformy e-commerce Woman's Secret. Ich zadaniem jest przygotowanie, ładowanie i rozładowywanie zamówień, uzupełnianie zapasów, a także automatyczna optymalizacja tras przejazdu po magazynie. Roboty, przypominające małe wózki, wyposażone są w pojemniki i kosze do odbioru różnych zamówień oraz referencji produktów. Dzięki ekranowi dotykowemu, na którym wyświetlane są towary do pobrania, współpracują z pracownikiem przygotowującym zamówienia, tym samym ułatwiając proces kompletacji i optymalizując jego wydajność.

Pracownicy magazynowi mogą współpracować z kilkoma robotami, co ułatwia im realizację różnych zamówień i zadań w tym samym czasie.
Zastosowana technologia pozwala na zaoszczędzenie 40 proc. czasu pracy, w porównaniu z konwencjonalną metodą kompletacji zamówień. Wykorzystanie wspomaganych robotów kompletacyjnych i wielozadaniowych, zamiast wózków obsługiwanych ręcznie, zmniejsza wysiłek fizyczny pracowników. LocusBots™ wyposażone są w czujniki Lidars i sztuczną inteligencję, dzięki czemu wizualizują otoczenie, wykrywając obecność pracowników i innych obiektów. Dzięki zastosowaniu tej innowacji i wykorzystaniu robotów ID Logistics rozpoczyna kolejny etap automatyzacji procesów i zabezpieczania operacji magazynowych. Rozwiązanie, które w prosty sposób można zintegrować z systemem WMS, nie wymaga specjalnego rozplanowania magazynu, co bardzo ułatwia jego wdrożenie. Raporty zarządcze przesyłane są w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można bardzo dokładnie monitorować wskaźniki wydajności magazynu.
W ciągu najbliższych kilku miesięcy w różnych magazynach Grupy ID Logistics zostanie wdrożonych łącznie 120 takich robotów.

Sztuczna inteligencja
Kolejna innowacja, oparta o integrację kodów Bleecker, wdrażana jest przez ID Logistics w magazynie Azuqueca de Henares w Guadalajara. Tym samym firma zastosuje sztuczną inteligencję do automatyzacji śledzenia wszystkich typowych procesów zarządzania magazynem.
Technologia została opracowana przez Bleecker Technologies, organizację założoną przez wykładowców z Uniwersytetu w Murcji, specjalizujących się w sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym (machine learning). Kody Bleecker to nowe etykiety wizualne oparte na wzorach specjalnie zaprojektowanych tak, aby umożliwić dokładną identyfikację kodu. Ten inteligentny system składa się z oprogramowania i kamer o wysokiej rozdzielczości, zainstalowanych w różnych częściach magazynu, szczególnie w strefach tranzytowych. Kamery wykrywają kody Bleecker umieszczone na opakowaniach, paletach lub urządzeniach przeładunkowych. Algorytmy sztucznej inteligencji identyfikują i kontrolują wszystkie ruchy wykryte przez kamery. Analizy rozładunków i załadunków towarów oraz ruchów urządzeń wykorzystywane są do sprawdzania identyfikowalności każdego produktu w czasie rzeczywistym.

W ciągu najbliższych miesięcy, ID Logistics planuje wdrożenie tej innowacyjnej technologii w kolejnych pięciu magazynach w Hiszpanii. Docelowo ma być stosowana w ponad 64 magazynach w Hiszpanii i Portugalii.

(źr. ID Logistics)

 

 

 

kobiety w logistyce
Startujemy z 1. Programem Rozwoju Liderek w Logistyce!
Dagmara Brzezińska dołączyła do zarządu Integer.pl
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Składka zdrowotna i inne opłaty. Jak zmieniają się obciążenia dla przedsiębior ...
Uniwersalny, z wkładem izolacyjnym, chłodniczy – jaki kontener wybrać do transpo ...
A gdy w kontenerze pada deszcz… Hillebrand radzi jak zabezpieczyć ładunek
Co, jeśli mleko się wylało…
Przewozy SENT w dobie e-TOLL – nawet 10 tys. zł kary za niedopełnienie formalnoś ...
reklama
Jaki szablon CV wybrać do podania o pracę w logistyce?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Poznaj trendy w inwestycjach na 2022 r.
reklama
Logistyka i transport fotowoltaiki - możliwości i wyzwania!
Kondycja branży transportowej a inflacja
Jakie zmiany wywoła elektromobilność w branży TSL?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
MVGM przejmuje zarządzanie dwóch parków logistycznych Hansainvest Real Assets
Kuehne+Nagel inwestuje w Afryce
ID Logistics operatorem logistycznym nowego magazynu LPP w Rosji
GEFCO testuje autonomicznego robota mobilnego
MOYA podsumowuje rok 2021 – ciągły rozwój i kolejne inwestycje
FedEx Express - kolejna firma decyduje się na opakowania wielokrotnego użytku
Eobuwie.pl otwiera centrum logistyczne w Rumunii
Volvo testuje elektryczna trucki w ekstremalnych warunkach zimowych
Poczta Polska premiuje swoich pracowników – każdy z nich otrzyma 500 zł
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC