Dodaj ogłoszenie o pracy


Stena Line uruchamia nową linię promową do Finlandii

Szwedzki operator promowy Stena Line ogłosił uruchomienie nowej linii promowej na trasie z Nynäshamn w Szwecji do Hanko w Finlandii. Nowe połączenie jest kolejnym krokiem Stena Line w celu wzmocnienia swojej pozycji na Bałtyku. Od lutego 2022 roku linię będzie obsługiwał jeden prom, ale już w maju dołączy do niego druga jednostka, umożliwiając codzienne rejsy w obie strony.

Nowa linia promowa Stena Line między Nynäshamn i Hanko zostanie otwarta 1 lutego 2022 roku. Na początku będzie obsługiwana przez prom Urd, który będzie kursował trzy razy w tygodniu w każdą stronę. Już 1 maja dołączy do niego drugi statek, Stena Gothica, umożliwiając codzienne rejsy w obu kierunkach oraz wygodny załadunek i rozładunek podczas całodziennych postojów w portach. Promy Urd i Stena Gothica to jednostki typu ropax. Każdy z nich ma powierzchnię ładunkową 1600 m i zabiera na pokład 186 osób. Stena Line w 2022 roku planuje też wprowadzić dwa nowo wybudowane statki typu E-flexer na trasie między Nynäshamn i Ventspils na Łotwie, oraz niedawno przedłużone promy Stena Scandica i Stena Baltica na linię z Gdyni do Karlskrony w Szwecji, znacznie powiększając zdolności przewozowe tego połączenia.

Fakty o nowej linii Nynäshamn-Hanko:
• Otwarcie 1 lutego 2022, na początku trzy kursy w tygodniu w każdą stronę
• Od 1 maja 2022 dwa promy i codzienne kursy w obu kierunkach
• Obsługiwana przez promy Urd i Stena Gothica, 1 600 m powierzchni ładunkowej i 186 pasażerów każdy
• Czas trwania rejsu: 13 godzin

(źr. Stena Line)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.