Konto pracodawcy


Raben sadzi tysiące drzew w Polsce

13 500 drzew, które w całym cyklu życia są w stanie zneutralizować 9500 ton dwutlenku węgla i przyczynią się do zwiększenia różnorodności biologicznej w Parku Narodowym Gór Stołowych, a przy tym stanowią niemal połowę wszystkich dotychczasowych nasadzeń – to wyniki programu „E-faktura = wyższa kultura” wdrożonego przez Grupę Raben.

Grupa Raben, mając świadomość wpływu transportu na środowisko naturalne i podążając konsekwentnie ścieżką zrównoważonego rozwoju, już od 2014 roku realizuje nasadzenia kompensujące emisje CO2. W ramach programu offsetowego „E-faktura = wyższa kultura”, będącego elementem wieloletniego projektu Eco2Way, operator logistyczny co roku sadzi drzewa w imieniu klientów, którzy zgodzili się zrezygnować z faktury drukowanej na rzecz elektronicznej. Partnerem akcji jest Fundacja Aeris Futuro.

Ze względu na jubileusz Grupy Raben mijający rok był rekordowy: z tytułu e-faktur posadzono 3500 drzew, zaś kolejne 10000, by uczcić 90-lecie działalności firmy, co w sumie stanowi ponad 45% wszystkich dotychczasowych nasadzeń. Nowe drzewa w całym cyklu swojego życia mają potencjał redukcji emisji 9500 ton CO2. Łączny bilans ośmiu edycji programu „E-faktura = wyższa kultura” i tegorocznych obchodów to prawie 30000 drzew i krzewów, także owocowych i miododajnych, m.in. w Wielkopolsce, Beskidzie Niskim i Górach Stołowych, które w całym swoim życiu są w stanie zneutralizować ponad 20000 ton CO2. Ponadto wspierają różnorodność biologiczną, tworzą naturalne korytarze ekologiczne, są także miejscem gniazdowania ptaków.

W tym roku o nowe drzewa wzbogacił się Park Narodowy Gór Stołowych i jego otulina. To głównie jodły, które mają duże znaczenie dla utrzymania równowagi tego ekosystemu. Akcja sadzenia zawsze była wielkim świętem wolontariuszy Raben i ich rodzin oraz okazją do integracji, jednak pandemia ponownie nieco ograniczyła rozmach przedsięwzięcia. Dlatego, sadzeniem drzew zajęli się pracownicy parku narodowego i fundacji, z udziałem wąskiej reprezentacji przedstawicieli Grupy Raben. Dla tych uczestników zorganizowano dodatkowo warsztaty budowania budek lęgowych dla ptaków i hoteli dla owadów, tak by każdy mógł zadbać o bioróżnorodność w swoim najbliższym otoczeniu.

- Mamy nadzieję, że tegoroczna kampania i zaangażowanie naszych wolontariuszy pozwoli wzmocnić świadomość społeczeństwa na temat roli, jaką środowisko naturalne odgrywa w naszym życiu. Każde działanie proekologiczne w naszym lokalnym środowisku ma pozytywny wpływ na całą planetę – podsumowuje Jakub Krzewina, menedżer ds. zrównoważonego rozwoju w Grupie Raben.(źr. Grupa Raben)

 

 

 

kobiety w logistyce
Startujemy z 1. Programem Rozwoju Liderek w Logistyce!
Dagmara Brzezińska dołączyła do zarządu Integer.pl
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Składka zdrowotna i inne opłaty. Jak zmieniają się obciążenia dla przedsiębior ...
Uniwersalny, z wkładem izolacyjnym, chłodniczy – jaki kontener wybrać do transpo ...
A gdy w kontenerze pada deszcz… Hillebrand radzi jak zabezpieczyć ładunek
Co, jeśli mleko się wylało…
Przewozy SENT w dobie e-TOLL – nawet 10 tys. zł kary za niedopełnienie formalnoś ...
reklama
Jaki szablon CV wybrać do podania o pracę w logistyce?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Poznaj trendy w inwestycjach na 2022 r.
reklama
Logistyka i transport fotowoltaiki - możliwości i wyzwania!
Kondycja branży transportowej a inflacja
Jakie zmiany wywoła elektromobilność w branży TSL?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
MVGM przejmuje zarządzanie dwóch parków logistycznych Hansainvest Real Assets
Kuehne+Nagel inwestuje w Afryce
ID Logistics operatorem logistycznym nowego magazynu LPP w Rosji
GEFCO testuje autonomicznego robota mobilnego
MOYA podsumowuje rok 2021 – ciągły rozwój i kolejne inwestycje
FedEx Express - kolejna firma decyduje się na opakowania wielokrotnego użytku
Eobuwie.pl otwiera centrum logistyczne w Rumunii
Volvo testuje elektryczna trucki w ekstremalnych warunkach zimowych
Poczta Polska premiuje swoich pracowników – każdy z nich otrzyma 500 zł
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC