Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben sadzi tysiące drzew w Polsce

13 500 drzew, które w całym cyklu życia są w stanie zneutralizować 9500 ton dwutlenku węgla i przyczynią się do zwiększenia różnorodności biologicznej w Parku Narodowym Gór Stołowych, a przy tym stanowią niemal połowę wszystkich dotychczasowych nasadzeń – to wyniki programu „E-faktura = wyższa kultura” wdrożonego przez Grupę Raben.

Grupa Raben, mając świadomość wpływu transportu na środowisko naturalne i podążając konsekwentnie ścieżką zrównoważonego rozwoju, już od 2014 roku realizuje nasadzenia kompensujące emisje CO2. W ramach programu offsetowego „E-faktura = wyższa kultura”, będącego elementem wieloletniego projektu Eco2Way, operator logistyczny co roku sadzi drzewa w imieniu klientów, którzy zgodzili się zrezygnować z faktury drukowanej na rzecz elektronicznej. Partnerem akcji jest Fundacja Aeris Futuro.

Ze względu na jubileusz Grupy Raben mijający rok był rekordowy: z tytułu e-faktur posadzono 3500 drzew, zaś kolejne 10000, by uczcić 90-lecie działalności firmy, co w sumie stanowi ponad 45% wszystkich dotychczasowych nasadzeń. Nowe drzewa w całym cyklu swojego życia mają potencjał redukcji emisji 9500 ton CO2. Łączny bilans ośmiu edycji programu „E-faktura = wyższa kultura” i tegorocznych obchodów to prawie 30000 drzew i krzewów, także owocowych i miododajnych, m.in. w Wielkopolsce, Beskidzie Niskim i Górach Stołowych, które w całym swoim życiu są w stanie zneutralizować ponad 20000 ton CO2. Ponadto wspierają różnorodność biologiczną, tworzą naturalne korytarze ekologiczne, są także miejscem gniazdowania ptaków.

W tym roku o nowe drzewa wzbogacił się Park Narodowy Gór Stołowych i jego otulina. To głównie jodły, które mają duże znaczenie dla utrzymania równowagi tego ekosystemu. Akcja sadzenia zawsze była wielkim świętem wolontariuszy Raben i ich rodzin oraz okazją do integracji, jednak pandemia ponownie nieco ograniczyła rozmach przedsięwzięcia. Dlatego, sadzeniem drzew zajęli się pracownicy parku narodowego i fundacji, z udziałem wąskiej reprezentacji przedstawicieli Grupy Raben. Dla tych uczestników zorganizowano dodatkowo warsztaty budowania budek lęgowych dla ptaków i hoteli dla owadów, tak by każdy mógł zadbać o bioróżnorodność w swoim najbliższym otoczeniu.

- Mamy nadzieję, że tegoroczna kampania i zaangażowanie naszych wolontariuszy pozwoli wzmocnić świadomość społeczeństwa na temat roli, jaką środowisko naturalne odgrywa w naszym życiu. Każde działanie proekologiczne w naszym lokalnym środowisku ma pozytywny wpływ na całą planetę – podsumowuje Jakub Krzewina, menedżer ds. zrównoważonego rozwoju w Grupie Raben.



(źr. Grupa Raben)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.