Dodaj ogłoszenie o pracy


Ruszyła budowa Prologis Park Warsaw – Żerań

Najnowszy budynek Prologis w Warszawie to 11 tys. mkw. powierzchni spekulacyjnej SBU z wyjątkowymi atutami znanymi z realizacji szytych na miarę. Unikalna konstrukcja budynku pozwala na dostosowanie wielkości i charakteru modułów magazynowych do indywidualnych wymagań najemców oraz do specyfiki prowadzonej przez nich działalności – od e-commerce po produkcję. To idealne miejsce dla firm szukających nowoczesnej, a przy tym elastycznej powierzchni magazynowej w strategicznej, miejskiej lokalizacji, która zapewnia możliwość szybkiej dostawy towarów bezpośrednio pod drzwi konsumentów.

W ofercie znajdą się moduły już od 600 mkw. powierzchni magazynowej z biurami o wielkości od 100 mkw., które w zależności od profilu klienta można łączyć i powiększać wraz z rozwojem jego działalności. Najemcy znajdą się pod opieką Customer Experience Team Prologis, a dedykowany zespół projektantów pomoże w dostosowaniu aranżacji powierzchni biurowych, instalacji oraz innych elementów, do wymagań klientów.

Nowopowstający budynek będzie pierwszym magazynem Prologis w Polsce, który w pełni wykonany będzie w technologii Building Information Modeling (BIM)– od etapu koncepcji i projektowania budynku, przez etap budowy, aż po model powykonawczy i wykorzystanie BIM w zarządzaniu budynkiem. Obiekt będzie charakteryzował się gęstością obciążenia ogniowego powyżej 4000 MJ/m2, wyposażony będzie także w system tryskaczy. Na efektywne wykorzystanie powierzchni pozwoli ponadstandardowa nośność posadzki 60 kN/m2, a bezpieczeństwo i płynność wjazdów i wyjazdów na teren parku zapewni system SDD.

- Przywiązujemy dużą wagę do bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naszych klientów. Dlatego już na etapie projektowania budynku zadbaliśmy o możliwość wdrożenia indywidualnych rozwiązań, m.in. w zakresie prewencji COVID-19, takich jak większe powierzchnie pozwalające zachować dystans, czy bezdotykowe baterie umywalkowe i sterowanie oświetleniem w toaletach ograniczające możliwość zakażenia. Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów w tym zakresie, chętnie doradzimy i pomożemy dostosować powierzchnię do ponadstandardowych wymagań – mówi Jarosław Bicki, project manager Prologis.

W nowym budynku zastosowano także rozwiązania, które skutecznie pomogą klientom w redukcji ich śladu węglowego, a przy tym większą oszczędności w eksploatacji. Termoizolacyjność powyżej wymagań warunków technicznych oraz żelbetowa konstrukcja ograniczy koszty związane z ogrzewaniem, a system smart meteringu do zdalnej kontroli zużycia mediów pozwoli na odpowiedzialne korzystanie z naturalnych zasobów.

Dla większego bezpieczeństwa oraz lepszego samopoczucia pracowników powierzchnie oświetli najwyższej jakości system LED. Budynek będzie także przygotowany do wyposażenia go na życzenie klienta w świetliki, które zapewnią do 12,5 proc. naturalnego światła. Czujniki ruchu w pomieszczeniach socjalnych mogą być zaprogramowane zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta, dzięki temu pozwolą na zmniejszenie kosztów oświetlenia oraz pomogą w prewencji COVID-19. Zwiększona nośność dachu zapewni z kolei podstawę pod systemy fotowoltaiczne, a solary posłużą m.in. do podgrzewania wody w biurach.

Prologis Park Warsaw -Żerań to doskonały punkt na mapie, także dla pracowników – park jest doskonale skomunikowany z centrum Warszawy. Bliskość Trasy Toruńskiej zapewnia wygodny dojazd, także komunikacją miejską – kilkoma liniami tramwajów oraz autobusów. W pobliżu parku znajdują się tereny rekreacyjne z boiskiem, basenem i lodowiskiem, oraz centrum handlowe i hotel.

(źr. Prolgis)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.