Dodaj ogłoszenie o pracy


Magazyny i biura Grupy Raben przechodzą w 100% na zieloną energię

Przejście na zieloną logistykę jest możliwe dzięki siedmioletniemu kontraktowi, który firma podpisała właśnie z należącą do Grupy PGE spółką PGE Obrót. Zgodnie z umową w Polsce powstaną dedykowane dla Rabena farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 35 MWp.

Na mocy umowy, począwszy od 2023 roku, Raben w Polsce będzie korzystać w 100% z zeroemisyjnej energii. Zostaną wybudowane dedykowane farmy fotowoltaiczne, które zaspokoją potrzeby operatora logistycznego. Długoterminowy kontrakt będzie ważny od 2023 r. do końca 2029 r.

- Cieszę się bardzo, że wszystkie nasze obiekty w 100% będą zasilane zieloną energią z farm fotowoltaicznych. Dzięki temu zmniejszymy emisję CO2 i przyczynimy się do realizacji naszej strategii zrównoważonego rozwoju – powiedział Ewald Raben, CEO Grupy Raben i podkreślił –Jeśli nie zadbamy o naszą planetę już teraz, nasze dzieci będą miały problem. Dlatego, my chcemy wyznaczać trendy na rynku w zakresie zrównoważonego rozwoju, nie tylko poprzez posiadanie ekologicznych ciężarówek, ale także poprzez wszystkie procesy w naszej firmie, zależy nam by były jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Podpisanie umowy z PGE to kolejny krok by aktywnie wspierać realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ a także szansa na zielone inwestycje w naszym kraju.

Oznacza to, że za sprawą Grupy Raben na mapie Polski pojawią się kolejne miejsca wytwarzające zieloną energię. Na terenie kraju powstanie kilka dedykowanych farm fotowoltaicznych o łącznej powierzchni ok. 40 ha, i łącznej mocy ok. 35 MWp, dostarczających 35 000 MWh rocznie – jest to wielkość całego zapotrzebowania na energię elektryczną we wszystkich obiektach Raben w Polsce. Budowa pierwszej farmy rozpocznie się już na początku 2022 r.

Warto tutaj nadmienić, że w obecnym 2021 r., jak i na 2022 r. Raben ma również zakontraktowaną energię ze źródeł odnawialnych, co znacznie wpływa na redukcję emisji gazów cieplarnianych. Natomiast podpisany w tym roku kontrakt z PGE przyczynia się do powstania nowych farm fotowoltaicznych na mapie Polski.

Grupa konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, której jednym z głównych celów jest redukcja emisji dwutlenku węgla. Podpisany właśnie kontrakt na zakup zielonej energii (PPA) z pewnością przyczyni się do jego realizacji. Firma od lat podejmuje także szereg innych działań w celu zmniejszenia śladu węglowego. Stawiając min. na nowoczesną flotę, energooszczędne magazyny i biura oraz optymalną organizacją transportu, jak również narzędzia wykorzystujące nowoczesne technologie i oprogramowanie (Smartour, kalkulator CO2).

(źr. Grupa Raben)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.