Konto pracodawcy


Rohlig Suus Logistics otwiera oddział w Kaliszu

 

Rohlig Suus Logistics otwiera magazyn w Kaliszu. Nowa lokalizacja znacznie zwiększa możliwości operacyjne firmy w tym regionie i wspiera obsługę logistyczną trzech województw – Wielkopolski, Dolnego Śląska i Łódzkiego.

Jak podaje raport „Diagnoza sytuacji społeczno-gospodarczej i przestrzennej województwa wielkopolskiego”, Wielkopolska jest jednym z najlepiej rozwiniętych pod względem gospodarczym regionów w Polsce. Charakteryzuje się znacznym stopniem uprzemysłowienia, wysokim poziomem zaawansowania technologicznego oraz rozbudowaną siecią połączeń komunikacyjnych . Dostrzegając potencjał rynkowy oraz lokalizacyjny, Rohlig Suus Logistics zdecydował się na uruchomienie własnego magazynu w Kaliszu. Do tej pory firma działała w tym regionie wykorzystując lokalizacje partnerskie. Nowy oddział będzie przede wszystkim służył do obsługi lokalnych producentów oraz dystrybucji krajowej.
– Kalisz to niewątpliwie miasto z dużym potencjałem, położone w samym centrum trójkąta tworzonego przez trzy duże miasta – Poznań, Łódź i Wrocław. Dodatkowym atutem jest również dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna, w postaci m.in. autostrady A2, łączącej Europę Zachodnią z Rosją i krajami wschodnimi. Jest to region z długimi tradycjami produkcji towarów, których zapotrzebowanie niezmiennie rośnie w kraju i za granicą. Długa lista atutów sprawia, że region ten jest szczególnie atrakcyjny dla czołowych operatorów logistycznych w Polsce – mówi Krzysztof Gąsiewski, Regional Director w Rohlig Suus Logistics.

– Pomysł utworzenia magazynu w tej lokalizacji narodził się ponad 2 lata temu, jednak ze względu na pandemię wstrzymaliśmy się z tym ruchem. Gdy tylko pojawiła się szansa na uruchomienie oddziału w Kaliszu, postanowiliśmy ją wykorzystać. Będziemy przede wszystkim odpowiadali na potrzeby lokalne: dostawy AGD, E-commerce jednocześnie obsługując nadania lokalnych producentów. Liczymy, że oddział sprosta oczekiwaniom nadawców z okolic Kalisza obsługując codzienne wysyłki za pośrednictwem naszej, elastycznej sieci drobnicowej – dodaje Jakub Mikołajczyk, Branch Director w Rohlig Suus Logistics.

Obiekt magazynowy o powierzchni 1000 m kw., zlokalizowany w przemysłowym centrum Kalisza, zostanie odebrany na początku listopada. Kilka dni później Rohlig Suus ruszy z działaniami operacyjnymi. Magazyn ma charakter cross-dockowy, a więc umożliwiający dwustronny przeładunek towaru. Będzie służył do obsługi zarówno transportu krajowego, jak i międzynarodowego.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

 

 

 

 

kobiety w logistyce
Transformacje na 9. Forum Kobiet w Logistyce!?
Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2021”
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Co, jeśli mleko się wylało…
Jak wysyłać częściej i nie płacić więcej? Hillebrand o łańcuchach dostaw w b ...
Polski Ład może zmobilizować do przejścia na samozatrudnienie?
Przewozy SENT w dobie e-TOLL – nawet 10 tys. zł kary za niedopełnienie formalnoś ...
reklama
Jaki szablon CV wybrać do podania o pracę w logistyce?
L4 tuż przed odejściem z pracy - jakie konsekwencje może tworzyć?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Kondycja branży transportowej a inflacja
Jakie zmiany wywoła elektromobilność w branży TSL?
Zatory płatnicze w MŚP – które branże i regiony potrzebują wsparcia?
Biznes sięga chmur
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Poczta Polska szuka pomocników św. Mikołaja!
CEVA Logistics inwestuje w Afryce
OTL sprzedaje Grupie Rhenus swoje udziały w C. Hartwig Gdynia
Ruszyła budowa Prologis Park Warsaw – Żerań
Emirates inwestują 1 mld USD w nowe samoloty cargo i przebudowę samolotów pasażer ...
FedEx Express zwiększa przepustowość sieci lotniczej przed szczytem sezonu wysyłk ...
Trans.eu ogłasza nowe produkty i wielkie plany ekspansji
Konsumenci chętnie kupują w sieci „z drugiej ręki”
Valery Muyard nowym prezesem Renault Trucks Polska
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC