Dodaj ogłoszenie o pracy


Poznajcie laureatów plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL 2021

4 listopada 2021 r., w trakcie uroczystej gali wystawców 8. edycji Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransLogistica Poland oraz III Ogólnopolskich Targów Pracy Branży TSL – TransLogistica Jobs 2021, ogłoszono wyniki 6. edycji plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL.

Tytuł Przyjazny Pracodawca TSL 2021 został przyznany:

DHL Global Forwarding

w kategorii firm dużych (o zatrudnieniu powyżej 500 pracowników)

SKAT Transport

w kategorii firm średnich (o zatrudnieniu od 51 do 500 pracowników)

Sprint Logistyka Polska

w kategorii firm małych (o zatrudnieniu do 50 pracowników)

Jak wybrano laureatów?
Zwycięzcy zostali wyłonieni przez organizatorów plebiscytu - portal Pracujwlogistyce.pl
i organizatora Targów TransLogistica Poland - na podstawie punktacji uzyskanej w ocenie ankiet, które wypełniali przedsiębiorcy jako zgłoszenie do plebiscytu. Ankieta zawierała pytania dotyczące dwóch obszarów w zakresie: strategii zarządzania zespołem oraz wynagradzania i motywacji pracowników. Ankieta odzwierciedla ogólne trendy rynku pracy. W tegorocznym plebiscycie szczególną uwagę zwrócono na zmiany w organizacji pracy i motywowania pracowników w czasie pandemii. Do konkursu zgłosiło się ponad 60 firm.

- Poprzedni rok był trudnym okresem i swego rodzaju sprawdzianem dla firm jako pracodawców. Ankieta pokazała, że nasza branża poradziła sobie z tym wyzwaniem bardzo dobrze. Jak zawsze, wygrały najlepsze firmy, a poziom był bardzo wyrównany i to bez względu na wielkość firmy. Standardy i środowisko pracy są wszędzie podobne – skomentowała Beata Trochymiak, redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl.

Organizatorzy plebiscytu
Organizatorami plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL są redakcja portalu Pracujwlogistyce.pl i organizator Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransLogistica Poland - największych targów logistycznych w Europie Środkowo - Wschodniej, które co roku odbywają się w pierwszym tygodniu listopada w Warszawie.

(Pracujwlogistyce.pl)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.