Konto pracodawcy


Wyniki finansowe Grupy Kuehne+Nagel w trzecim kwartale 2021 roku

Grupa Kuehne+Nagel w trzecim kwartale 2021 roku po raz kolejny odnotowała dobre wyniki biznesowe. Wszystkie jednostki biznesowe były w stanie przekroczyć wyniki z poprzedniego roku. Wynoszące 21,8 mld CHF, obroty netto Grupy w pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 r. były prawie o 50% wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, a EBIT ponad dwukrotnie przekroczył 1,8 mld CHF.

Transport morski
W trzecim kwartale 2021 r. wymagające środowisko rynkowe w transporcie morskim, z zatłoczonymi portami i niezsynchronizowanymi łańcuchami dostaw, wymagało szczególnie wysokiego poziomu wsparcia i wynikającej z tego niższej wydajności logistycznej. Morska jednostka biznesowa nadal koncentrowała się na transporcie towarów o złożonych wymaganiach. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2021 r. wolumeny kontenerów wynoszące 3,4 mln TEU były nieco wyższe niż w poprzednim roku. Obroty netto jednostki wyniosły 9,1 mld CHF, a EBIT 991 mln CHF. Współczynnik konwersji wyniósł 52,5%.

Transport lotniczy
Przy silnym wzroście wolumenów dział logistyki lotniczej w trzecim kwartale 2021 r. po raz kolejny odnotował wzrost udziału w rynku. Ograniczone na całym świecie zdolności ładunkowe wymagały rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta. Nadal istnieje duże zapotrzebowanie na usługi dla produktów farmaceutycznych i podstawowych, a także dla e-commerce. Wolumen przewozów lotniczych w pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 r. był o około 50% wyższy niż w analogicznym okresie roku poprzedniego i wyniósł 1,6 mln ton, z czego około 20% to efekt przejęcia chińskiego spedytora lotniczego Apex. Obroty netto wyniosły 6,6 mld CHF, a EBIT 645 mln CHF. Współczynnik konwersji wyniósł 41,2%.

Transport drogowy
Dział logistyki drogowej w trzecim kwartale 2021 r. ponownie był w stanie znacząco zwiększyć wolumen przesyłek Wykorzystanie przepustowości sieci było wysokie, szczególnie w Europie; popyt utrzymywał się również w Ameryce Północnej. Popyt na cyfrowe rozwiązanie do globalnej odprawy celnej był szczególnie duży. Obroty netto jednostki za pierwsze dziewięć miesięcy 2021 r. wyniosły 2,7 miliarda CHF, a EBIT prawie się podwoił do 75 milionów CHF w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Cyfrowa platforma rezerwacji transportu drogowego, eTrucknow, ponownie odnotowała silny wzrost. Usługa, która do tej pory koncentrowała się głównie na Azji, jest obecnie wdrażana na całym świecie i jest już dostępna w ponad 20 krajach.

Logistyka kontraktowa
W trzecim kwartale 2021 roku logistyka kontraktowa odnotowała bardzo wysokie wykorzystanie mocy produkcyjnych, szczególnie w Ameryce Północnej. Wysoka liczba zamówień została ponownie odnotowana w sektorach e-commerce i farmacji. Ze względu na zbycie działalności w Wielkiej Brytanii na początku roku obroty netto w wysokości 3,4 miliarda CHF w pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 r. były niższe niż w roku poprzednim. EBIT poprawił się do 114 mln CHF. W III kwartale 2021 roku dział logistyki kontraktowej pozyskał kolejnych klientów na magazynowanie szczepionek. W tym celu istniejące centrum dystrybucji z kontrolowaną temperaturą w Belgii jest obecnie rozbudowywane do łącznej powierzchni 25 000 mkw.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

kobiety w logistyce
Transformacje na 9. Forum Kobiet w Logistyce!?
Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2021”
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Co, jeśli mleko się wylało…
Jak wysyłać częściej i nie płacić więcej? Hillebrand o łańcuchach dostaw w b ...
Polski Ład może zmobilizować do przejścia na samozatrudnienie?
Przewozy SENT w dobie e-TOLL – nawet 10 tys. zł kary za niedopełnienie formalnoś ...
reklama
Jaki szablon CV wybrać do podania o pracę w logistyce?
L4 tuż przed odejściem z pracy - jakie konsekwencje może tworzyć?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Kondycja branży transportowej a inflacja
Jakie zmiany wywoła elektromobilność w branży TSL?
Zatory płatnicze w MŚP – które branże i regiony potrzebują wsparcia?
Biznes sięga chmur
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Poczta Polska szuka pomocników św. Mikołaja!
CEVA Logistics inwestuje w Afryce
OTL sprzedaje Grupie Rhenus swoje udziały w C. Hartwig Gdynia
Ruszyła budowa Prologis Park Warsaw – Żerań
Emirates inwestują 1 mld USD w nowe samoloty cargo i przebudowę samolotów pasażer ...
FedEx Express zwiększa przepustowość sieci lotniczej przed szczytem sezonu wysyłk ...
Trans.eu ogłasza nowe produkty i wielkie plany ekspansji
Konsumenci chętnie kupują w sieci „z drugiej ręki”
Valery Muyard nowym prezesem Renault Trucks Polska
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC