Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS otwiera swoje pierwsze centra logistyczne healthcare w regionie CEE

UPS otworzył swoje pierwsze centrum logistyczne dedykowane sektorowi medycznemu w Ostrawie, w Czechach. Ten najnowocześniejszy i zgodny z wymogami PKB obiekt o powierzchni 3,8 tys. mkw. pozwala przechowywać leki i produkty biologiczne, które wymagają ściśle kontrolowanej temperatury. Jeszcze w tym roku, UPS Healthcare otworzy również nowy obiekt w Polsce, w Błoniu k/Warszawy.

Nowy obiekt oferuje dostęp do szybko rozwijającego się rynku wschodnioeuropejskiego klientom z branży farmaceutycznej i urządzeń medycznych, zapewniając kolejne bezpośrednie połączenie z Europy do globalnej sieci UPS. Obiekt umożliwi skrócenie czasu wysyłki i zapewni większą elastyczność, a także zaoferuje dystrybucję do szpitali i aptek. Aby wesprzeć tę skalowalną platformę rozwoju, jeszcze w tym roku, UPS otworzy również nowy obiekt w Polsce, w Błoniu k/Warszawy.
Innowacje w dziedzinie leków biologicznych, specjalistycznych produktów farmaceutycznych i medycyny spersonalizowanej wymagają precyzyjnej logistyki z kontrolowaną temperaturą, aby dostarczyć produkty o krytycznym znaczeniu dla pacjenta tam, gdzie są potrzebne. Obecnie leki biologiczne stanowią ponad 55 proc. linii produkcyjnej leków farmaceutycznych. Do 2025 roku wartość tego segmentu wyniesie ponad 560 miliardów dolarów, co będzie stanowić ponad 48 proc. całkowitej sprzedaży produktów farmaceutycznych.

W 2021 roku UPS Healthcare zainwestowało w zakup zgodnych z GMP chłodziarek i zamrażarek o łącznej powierzchni ponad 36 tys. mkw., w nowo oddanych i zmodernizowanych obiektach, m.in. we Włoszech, w Polsce, Holandii, Niemczech, USA i Australii. Obiekty te, zdolne do przechowywania leków biologicznych w temperaturze od 2°C do nawet -80°C, uzupełniają istniejącą ofertę 1 mln mkw. powierzchni magazynowej UPS Healthcare w 32 krajach.
UPS dostarczyło już ponad 600 milionów szczepionek COVID-19 do ponad 100 krajów z terminowością 99,999 proc. i jest na dobrej drodze do dostarczenia co najmniej miliarda szczepionek do końca 2021 roku.

(źr. UPS)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.