Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA pierwszą firmą na świecie z certyfikatem IATA CEIV Lithium Battery

CEVA Logistics została pierwszą firmą na świecie, która otrzymała nowy certyfikat CEIV IATA Lithium Battery. Jego przyznanie jest wynikiem współpracy CEVA z Międzynarodowym Zrzeszeniem Przewoźników Lotniczych (IATA) w zakresie wsparcia rozwoju nowego programu certyfikacji CEIV.

CEIV Lithium Battery jest czwartym programem CEIV IATA i pierwszym certyfikatem CEIV otrzymanym przez CEVA Logistics. Programy CEIV IATA obejmują także trzy inne certyfikaty, tj. CEIV Pharma, CEIV Live Animals oraz CEIV Fresh. Otrzymało je ponad 300 firm z branży logistycznej.

Certyfikacja CEIV Lithium Battery obejmuje na razie oddziały CEVA w Amsterdamie i Hong Kongu, w tym również przeszkolenie ich pracowników do prawidłowej obsługi baterii litowych i ich składowania. Operator planuje rozszerzenie certyfikacji o kolejne oddziały w Azji, Europie oraz obu Amerykach.

Wraz z nowym certyfikatem, CEVA wykazuje znajomość i zastosowanie wymaganych procedur w transporcie potencjalnie niebezpiecznych towarów przy świadczeniu usług typu CEVA Batteries Solutions. Certyfikacja potwierdza kompetencje i zwiększa możliwości operatora w organizacji dostaw lotniczych baterii litowych. Jednocześnie CEVA może wspierać swoich klientów na każdym etapie cyklu życia baterii poprzez łączenie usług logistyki kontraktowej i zarządzania frachtem w transporcie lotniczym, lądowym i morskim. CEVA Batteries Solutions to zgodne z przepisami, dostosowane do potrzeb klienta, usługi logistyczne end-to-end o zasięgu globalnym i lokalnym, zapewniające integralność dostaw baterii.

Warto wspomnieć, iż CEVA ma bogate doświadczenie w organizacji dostaw różnego rodzaju typów i rozmiarów baterii dla klientów z branż: motoryzacyjnej, technologicznej, medycznej, przemysłowej, dóbr konsumenckich oraz retail. Na rynku motoryzacyjnym CEVA jest ekspertem w transportach akumulatorów do nowych pojazdów elektrycznych (NEV), współpracując z 14 pośród 15 największych światowych producentów oryginalnych części samochodowych.

(źr. CEVA Logistics)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.