Dodaj ogłoszenie o pracy


Uboat Line zajmie się spedycją

Spółka Uboat Line rozszerza wachlarz usług o spedycję pojazdów ciężarowych oraz transport kontenerowy. Rozwój usług możliwy jest dzięki emisji obligacji na kwotę do 5 mln zł, a także dzięki podpisanej w ostatnim czasie umowie.

 

Uboat Line, którego siedzibą jest Gdynia, posiada podmiot zależny w Hamburgu – głównym europejskim porcie kontenerowym obsługującym wymianę towarową z Azją,  a także z Ameryką Północną, Środkową i Południową – co może mieć kluczowe znaczenie dla powodzenia działalności spółki. Poprzez intensyfikację działalności w zakresie przewozów kontenerowych przedsiębiorstwo dąży do pełniejszego wykorzystania potencjału rynku, którego tempo rozwoju w 2010 roku wyniosło ponad 12proc. Zgodnie z szacunkami ekspertów wartość przeładunków kontenerowych dokonanych w Polsce powinna wzrosnąć blisko czterokrotnie z 671 tys. TUE w 2009 roku do 2,6 mln TUE w 2015 roku. W ujęciu globalnym wartość transportu kontenerowego w 2010 roku wyniosła blisko 140 mln TUE.

 

- Decyzja o zintensyfikowaniu działalności w zakresie usług spedycyjnych jest związana z dostosowywaniem oferty do potrzeb naszych obecnych i potencjalnych Klientów – informuje Grzegorz Misiąg prezes zarzadu Uboat Line. – Podobny cel przyświecał nam w momencie podjęcia decyzji o rozwoju usług obejmujących transport kontenerowy, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem naszych partnerów biznesowych. Jednocześnie, aby zagwarantować naszym Klientom najwyższą jakość usług w zakresie omawianych aktywności, będziemy dążyć do uzyskania członkostwa w największych i najbardziej prestiżowych organizacjach świadczących usługi morskie - dodaje Misiąg.
(źr. Uboat Line)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.