Dodaj ogłoszenie o pracy


Startujemy 20 września!

9. Forum Kobiet w Logistyce startuje 20 września, tym razem pod hasłem Transformacje w Logistyce.

Z zaproszonymi ekspertami i partnerami przeanalizujemy zmiany jakie zaszły na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Ta wielopłaszczyznowa transformacja dotyczy każdego obszaru naszego życia i każdego obszaru naszych organizacji.

Zaczynamy o godz. 10.15! To już wtedy dowiemy się co kryje się pod hasłami: ”Otoczak, Wonderwoman i concierge – tragikomedia w trzech aktach”, czy „Nikt się spodziewa hiszpańskiej inkwizycji, a jednak ...” a także jakie zmiany zaszły w Państwie środka i czemu warto o tym widzieć, jak geopolityka wpływa na łańcuchy dostaw, a także usłyszymy wiele innych ciekawych historii, które mogą wpłynąć na nasze przyszłe decyzje.

Zaś 21 września, spotkamy się na warsztatach z zakresu automatyzacji, zmian w prawie celnym, nowego prawa sygnalistów i jak rozmawiać językiem zwycięzcy.

Relacja z wydarzenia już wkrótce!

(red.)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.