Dodaj ogłoszenie o pracy


6. edycja akcji Profesjonalni Kierowcy zakończona

9 września Autodrom Jastrząb wypełnił się uczestnikami akcji Profesjonalni Kierowcy, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich przygotowanie do zawodu. Do tegorocznej edycji programu napłynęło ponad 200 zgłoszeń. Do tej pory w ramach akcji udało się przeszkolić już ponad 1000 kierowców, a 75 proc. z nich znalazło pracę w branży transportowej.

Akcja Profesjonalni Kierowcy powstała w 2016 roku z inicjatywy Volvo Trucks. Każda kolejna edycja gromadzi coraz więcej osób, które posiadają prawo jazdy kategorii C+E, ale z różnych przyczyn nie pracują jako kierowcy zawodowi. To największa akcja społeczna w Polsce dotycząca branży TSL. VI edycję programu, oprócz pomysłodawcy Volvo Trucks, wspierają także Partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services, MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, PKO Leasing, Wielton, Continental, Shell Polska oraz Ergo Hestia.
Akcja Profesjonalni Kierowcy ma za zadanie wesprzeć polskie firmy transportowe i logistyczne w rozwiązaniu problemu braku kierowców zawodowych, których deficyt w Polsce obecnie wynosi około 100 000. Dodatkowo, celem akcji jest także podniesienie bezpieczeństwa na drogach. Jest to możliwe dzięki wiedzy przekazywanej na szkoleniach teoretycznych i praktycznych, która wykracza poza standardowe kursy w szkołach jazdy. Nad przebiegiem finałowego szkolenia praktycznego w ramach akcji czuwali doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska - Robert Kantorek, Bogusław Lieske, Wojciech Sidoruk, Marek Jastrzębski, Piotr Roguski, Julian Szerszeń oraz gościnnie Dariusz Januszewski i Mateusz Sobczak.

Tego dnia kursanci mieli okazję przećwiczyć utrzymanie pojazdu w poślizgu na zakręcie oraz na płycie poślizgowej, a także jazdę po drodze publicznej. Do dyspozycji uczestników zostały oddane także elektryczne pojazdy ciężarowe - Volvo FE ELECTRIC. W poprzednich szkoleniach praktycznych, które odbyły się dzięki uprzejmości Partnerów - Phillips Poland oraz Wielton, kursanci zajmowali się m.in. sytuacjami awaryjnymi, w tym wymianą koła oraz zakładaniem łańcuchów, a także prawidłowym dojazdem do rampy i manewrowaniem. Na Autodromie Jastrząb pojawili się także przedstawiciele Partnerów akcji, którzy podzielili się doświadczeniami oraz wrażeniami z tegorocznej edycji na konferencji prasowej, którą poprowadził Adam Kornacki.

- W tym roku w ręce kursantów oddaliśmy to, co mamy najlepsze w Volvo Trucks: nową szkołę jazdy Volvo FH, samochody gazowe, ale też FE i FL Electric. To cześć naszej strategii na przyszłe lata, w której dążymy to transformacji transportu w kierunku zrównoważonych rozwiązań. Mamy już w ofercie samochody elektryczne i gazowe. Właśnie na tych modelach szkolimy kierowców, aby za kilka, kilkanaście lat nie byli zaskoczeni takimi rozwiązaniami. Dodatkowo, podczas szkoleń teoretycznych, bardzo dokładnie omówiliśmy te rozwiązania - komentuje Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.

- Branża transportowa jest dla nas jako firmy istotną kwestią, nie tylko ze względu na naszą perspektywę biznesową, ale głównie ze względu na bezpieczeństwo, które jest częścią misji Phillips Europe. Biorąc udział w Akcji "Profesjonalni kierowcy", podczas szkoleń przekazujemy kierowcom wiedzę i narzędzia wspierające bezpieczeństwo ruchu drogowego, a jednocześnie razem z innymi partnerami przyczyniamy się do rozwiązania jednego z problemów transportowych – niedoboru zawodowych kierowców - mówi Grzegorz Handzlik, European Sales Director and Development Director.

Przed nami jeszcze dwa szkolenia teoretyczne w ramach tegorocznej edycji akcji o tematyce paliw alternatywnych i nowości w branży transportowej oraz z zakresu przygotowania pojazdu do załadunku, rozładunku a także mocowania ładunku. Zapisy dostępne są na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl 

(źr. Volvo Trucks)

 

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.