Dodaj ogłoszenie o pracy


Accolade zainwestuje 50 mln euro w parki logistyczne w Koszalinie i Elblągu

Accolade, zlokalizuje swoje najnowsze inwestycje w północnej i północno – zachodniej Polsce, warte ponad 50 mln euro. Będą to nowoczesne i przyjazne środowisku parki przemysłowe. Elbląg i Koszalin oferują dogodną lokalizację w pobliżu morza, głównych portów oraz szlaków drogowych. Pierwsi najemcy, w tym DPD i AutoStore, wynajęli już przestrzeń w nowo planowanych parkach.

- Pomorze Zachodnie, dzięki swojemu położeniu, przyciąga wielu inwestorów, w tym pochodzących ze Skandynawii i Niemiec, stając się atrakcyjną lokalizacją dla rynku magazynowego. Koszalin, zaraz po Szczecinie, w którym Accolade silnie zaznaczyło już swoją obecność, jest drugim co do wielkości ośrodkiem miejskim w województwie i charakteryzuje się dużym potencjałem rozwoju gospodarczego. Park w Koszalinie będzie więc doskonałą propozycją dla firm, chcących rozwijać się na Pomorzu, zwłaszcza, że oferuje również korzyści płynące z położenia w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Elbląg z kolei, dzięki realizowanym tam projektom infrastrukturalnym, będzie dalej intensywnie się rozwijał. Budowa kanału na Mierzei Wiślanej umożliwi statkom wpływanie w rejon Zalewu Wiślanego, a także zapewni dostęp do elbląskiego portu. Oba miasta, dzięki szkołom wyższym znajdującym się na ich terenie, otwierają pracodawcom drzwi do pozyskania wykwalifikowanej kadry pracowniczej - mówi Michał Białas, Country Head Accolade Poland.

W Koszalinie, na działce o powierzchni 78311 mkw., powstaną dwa nowe budynki przemysłowe o łącznej powierzchni 41000 mkw. AutoStore, globalna firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań technologicznych dla magazynów, będąca pionierem w dziedzinie Cube Storage Automation, najlepszego rozwiązania w zakresie realizacji zamówień, wynajęła już blisko 14000 mkw. powierzchni i wprowadzi się do budynku B w I kwartale 2022 roku.
Nowoczesny park klasy A w Koszalinie położony będzie zaledwie pięć minut jazdy od drogi ekspresowej S6. Koszalin, podobnie jak Elbląg, liczy ponad 100000 mieszkańców i jest drugim co do wielkości miastem w województwie zachodniopomorskim. Koszaliński park oddalony jest zaledwie 3 kilometry od centrum miasta, a jednocześnie znajduje się w niewielkiej odległości od Morza Bałtyckiego, gwarantującego doskonałe połącznie z Niemcami i Skandynawią. Od portu w Kołobrzegu dzieli go około 30 minut jazdy samochodem, a od lotniska Szczecin Goleniów - godzina. Najemcy docenią również bliskość ważnych dróg prowadzących do Berlina i Kaliningradu.

W Elblągu Accolade inwestuje w budowę dwóch nowoczesnych magazynów o łącznej powierzchni 20000 mkw.. Jedna z hal o powierzchni 2000 mkw., ma już najemcę - firmę transportowo-logistyczną DPD, która wprowadzi się do niej w I kwartale 2022 roku.

Park w Elblągu położony jest zaledwie 5 kilometrów od centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S7 i 35 minut jazdy od portu wGdańsku. Elbląg jest drugim co do wielkości miastem w województwie warmińsko-mazurskim i oprócz tego, że samo w sobie jest ośrodkiem przemysłowym, znajduje się przy zmodernizowanych drogach krajowych prowadzących do Warszawy i Krakowa, a przede wszystkim do Kaliningradu w Rosji. Do tego ostatniego jest zaledwie 110 kilometrów.
Oba projekty aspirują do wysokiego poziomu certyfikacji BREEAM w zakresie zrównoważonego rozwoju - magazyn w Koszalinie do poziomu "Excellent", a w Elblagu do poziomu "Very Good".

(źr. Accolade)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.