Dodaj ogłoszenie o pracy


W Polsce rozpoczął działalność nowy inwestor magazynowy - Garbe Industrial zrobił pierwszą transkację

Firma Garbe Industrial Real Estate Poland weszła na polski rynek dokonując akwizycji nowego, obiektu produkcyjno-magazynowego należącego do Hubergroup we Wrocławiu. Strony podpisały przedwstępną umowę kupna nowego obiektu w formule BTS o powierzchni 22 tys. m kw. w ramach transakcji sprzedaży i najmu zwrotnego na okres 20 lat.

- Cieszymy się z zawarcia naszej pierwszej transakcji na polskim rynku w tak kluczowej i znanej lokalizacji. Planujemy prowadzić działalność we Wrocławiu i współpracować z firmą Hubergroup długofalowo – mówi Martin Polák, dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią w Garbe Industrial Real Estate.

- Zawarta transakcja sprzedaży i najmu zwrotnego (sale & leaseback) stanowi potwierdzenie, że Polska jest atrakcyjną i strategiczną lokalizacją do prowadzenia działalności operacyjnej, sprzedaży i dystrybucji – mówi Łukasz Fromiński, dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego, Savills.
Hubergroup jest jednym z wiodących na świecie specjalistów od farb drukarskich, lakierów i chemii drukarskiej. To firma rodzinna z ponad 255-letnim doświadczeniem, oferująca wysokiej jakości produkty do druku opakowaniowego, akcydensowego i gazetowego.

Garbe Industrial Real Estate Poland należy do rodzinnej firmy Garbe Industrial Real Estate GmbH z siedzibą w Hamburgu. Od ponad 30 lat firma zajmuje się budową, nabywaniem, wynajmowaniem i finansowaniem nieruchomości logistycznych i korporacyjnych w atrakcyjnych lokalizacjach pod względem dostępności komunikacyjnej i prowadzenia działalności przemysłowej, a także zarządzaniem takimi obiektami. Dotychczas firma koncentrowała się przede wszystkim na nieruchomościach logistycznych na czterech rynkach Europy Zachodniej: Niemczech, Holandii, Francji i Austrii. Plany dotyczące Europy Środkowo-Wschodniej obejmują początkowo Polskę, Czechy i Słowację.
Oprócz Europy Środkowej, firma umacnia swoją pozycję także we Francji i Włoszech oraz w Luksemburgu.

(źr. Savills)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.