Dodaj ogłoszenie o pracy


Kontrakt PGP na usługi pocztowe za 7,5 mln zł

Spółka PGP, alternatywny operator pocztowy podpisała kontrakt o wartości 7,5mln zł z jedną z wiodących sieci komórkowych w Polsce. Współpraca obejmuje doręczanie korespondencji, w tym rachunków, faktur czy bilingów do klientów sieci na terenie całego kraju.

 

Umowa obowiązuje od lutego 2012 roku i została zawarta na czas nieokreślony. - Nasza oferta dedykowana jest klientom masowym, które cyklicznie wysyłają duże ilości przesyłek. Infrastruktura jaką wykorzystujemy, sprawdzone procedury oraz dedykowani pracownicy i partnerzy pozwalają nam świadczyć usługi pocztowe typu full service – od przyjęcia, poprzez wydruk i doręczenie do odbiorcy w całej Polsce – mówi Leszek Żebrowski, prezes zarządu Polskiej Grupy Pocztowej S.A.

PGP SA istnieje od 2006 roku. Współpracuje z największymi przedstawicielami branży telekomunikacyjnej, energetycznej, ubezpieczeniowej oraz bankowo-finansowej. Swoim klientom oferuje kompleksową obsługę korespondencji masowej, której etapy obejmują:
- przygotowanie dokumentów do wydruku
- wydruk
- adresowanie i personalizacja
- druk kodów kreskowych
- kompletacja przesyłek (łącznie z materiałami informacyjno-reklamowymi)
- zakopertowanie
- wysyłka, czyli doręczenie przesyłki do adresata

 

Oprócz tradycyjnych usług pocztowych, spółka zapewnia również outsourcing dystrybucji e-faktur i odpowiada za komunikację z pozyskanymi klientami. Dla kontrahentów Polskiej Grupy Pocztowej oznacza to dostęp do specjalistycznej infrastruktury logistyczno-informatycznej i możliwość skoncentrowania się na podstawowej działalności swojej firmy.

(źr. PGP SA)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.