Dodaj ogłoszenie o pracy


MLP Pruszków II z certyfikatem BREEAM International New Construction

MLP Group, działający na europejskim rynku nieruchomości magazynowych w Polsce, Niemczech, Austrii i Rumunii otrzymał dla swojej nowo wybudowanej inwestycji w centrum logistycznym MLP Pruszków II certyfikat BREEAM International New Construction na poziomie Very Good.

Centrum logistyczne MLP Pruszków II, będące jednym z największych parków w Polsce, po raz kolejny otrzymało certyfikat BREEAM International New Construction. Ocena na poziomie Very Good została wydana dla nowo wybudowanej inwestycji o powierzchni ponad 17 tys. mkw. Tym samym łączna powierzchnia certyfikowanych budynków na poziomie Excellent oraz Very Good wzrosła w tym podwarszawskim centrum do blisko 27 tys. mkw.

MLP Group buduje obiekty, które są nie tylko przyjazne środowisku, ale także zapewniają komfort jego użytkownikom. Deweloper systematycznie wprowadza do swoich parków eko-rozwiązania. Zgodnie ze standardem Grupy wszystkie realizowane nowe inwestycje są obligatoryjnie objęte certyfikacją BREEAM na poziomie co najmniej „Very Good”. W ten sposób analizowane są wskaźniki zrównoważonego rozwoju obejmujące szereg zagadnień środowiskowych. Strategia MLP Group w zakresie rozwiązań ekologicznych zakłada dostosowywanie także istniejących obiektów do wymogów zielonych certyfikatów. Celem jest, aby w przyszłości całe portfolio nieruchomości było objęte certyfikacją BREEAM.

Certyfikacja BREEAM to najpopularniejsza metoda oceny budynków, pod kątem ich ekologiczności oraz funkcjonalności. Każda inwestycja oceniana jest w dziesięciu kategoriach m. in. zarządzanie projektem, samopoczucie użytkowników, efektywność energetyczna, dostępność transportu, zużycie wody i materiałów, zanieczyszczenie środowiska oraz innowacyjność.

Obiekt dewelopera został zaprojektowany i wybudowany zgodnie z wytycznymi oceny zrównoważonego rozwoju BREEAM International New Construction 2016 na poziomie Very Good. W procesie certyfikacji nowo wybudowanej hali wysoko zostały ocenione m.in. takie kryteria jak: „zdrowie i dobre samopoczucie”, „odpady”, „gospodarka wodno-ściekowa”, „energia”, „zarządzanie projektem” oraz „zanieczyszczenie”.
- Budujemy tak, aby nasze obiekty spełniały najwyższe standardy ekologiczne i były nie tylko przyjazne środowisku, ale także zapewniały komfort wszystkim osobom z niego korzystającym. Dbamy o zielone otoczenie, unowocześniamy infrastrukturę dla rowerzystów, stawiamy wiaty, instalujemy ładowarki elektryczne oraz promujemy car-sharing. Jesteśmy świadomym inwestorem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem i wiemy, że poniesione koszty w dłuższej perspektywie przyniosą oszczędności zarówno nam jak i naszych najemcom. Dodatkowo warto podkreślić, że rozwiązania ekologiczne podnoszą atrakcyjność oferty, zapewniając klientom obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Ma to olbrzymie znaczenie dla spółek posiadających umowy wieloletnie. Obecnie rozwiązania ekologiczne to tzw. „must have” – powiedziała Agnieszka Góźdź dyrektor sprzedaży w MLP Group S.A.

Ekologia i zrównoważony rozwój wpisała się już w standard dewelopera. Grupa sukcesywnie podejmuje działania w celu ograniczenia negatywnego wpływu swojej działalności na środowisko naturalne. Systematycznie wprowadza kolejne nowości do swoich nowych obiektów. W częściach biurowych stosuje m.in. przeszklenia, które zwiększają dostęp do światła dziennego i zapewnią pracownikom lepsze warunki pracy oraz eksploatacyjny model informacyjny (AIM – ang. Asset Information Model), służący do administrowania i kontrolingu systemów obiektowych. Grupa korzysta również z rozwiązania systemowego jakim jest Interact Industry - innowacyjnej platformy, dzięki której można lepiej zarządzać całym oświetleniem i monitorować jego działanie. Zmniejsza się w ten sposób zużycie energii elektrycznej, poprawia bezpieczeństwo w magazynie, optymalizuje wykorzystanie przestrzeni i tym samym obniża koszty operacyjne. Dodatkowo deweloper promuje dynamicznie rozwijający się trend tzw. car-sharing, zapewniając miejsca parkingowe w pobliżu wejścia do budynku dla osób wspólnie korzystających z systemu wspólnego użytkowania samochodów.

(źr. MLP Group)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.