Konto pracodawcy


MLP Pruszków II z certyfikatem BREEAM International New Construction

MLP Group, działający na europejskim rynku nieruchomości magazynowych w Polsce, Niemczech, Austrii i Rumunii otrzymał dla swojej nowo wybudowanej inwestycji w centrum logistycznym MLP Pruszków II certyfikat BREEAM International New Construction na poziomie Very Good.

Centrum logistyczne MLP Pruszków II, będące jednym z największych parków w Polsce, po raz kolejny otrzymało certyfikat BREEAM International New Construction. Ocena na poziomie Very Good została wydana dla nowo wybudowanej inwestycji o powierzchni ponad 17 tys. mkw. Tym samym łączna powierzchnia certyfikowanych budynków na poziomie Excellent oraz Very Good wzrosła w tym podwarszawskim centrum do blisko 27 tys. mkw.

MLP Group buduje obiekty, które są nie tylko przyjazne środowisku, ale także zapewniają komfort jego użytkownikom. Deweloper systematycznie wprowadza do swoich parków eko-rozwiązania. Zgodnie ze standardem Grupy wszystkie realizowane nowe inwestycje są obligatoryjnie objęte certyfikacją BREEAM na poziomie co najmniej „Very Good”. W ten sposób analizowane są wskaźniki zrównoważonego rozwoju obejmujące szereg zagadnień środowiskowych. Strategia MLP Group w zakresie rozwiązań ekologicznych zakłada dostosowywanie także istniejących obiektów do wymogów zielonych certyfikatów. Celem jest, aby w przyszłości całe portfolio nieruchomości było objęte certyfikacją BREEAM.

Certyfikacja BREEAM to najpopularniejsza metoda oceny budynków, pod kątem ich ekologiczności oraz funkcjonalności. Każda inwestycja oceniana jest w dziesięciu kategoriach m. in. zarządzanie projektem, samopoczucie użytkowników, efektywność energetyczna, dostępność transportu, zużycie wody i materiałów, zanieczyszczenie środowiska oraz innowacyjność.

Obiekt dewelopera został zaprojektowany i wybudowany zgodnie z wytycznymi oceny zrównoważonego rozwoju BREEAM International New Construction 2016 na poziomie Very Good. W procesie certyfikacji nowo wybudowanej hali wysoko zostały ocenione m.in. takie kryteria jak: „zdrowie i dobre samopoczucie”, „odpady”, „gospodarka wodno-ściekowa”, „energia”, „zarządzanie projektem” oraz „zanieczyszczenie”.
- Budujemy tak, aby nasze obiekty spełniały najwyższe standardy ekologiczne i były nie tylko przyjazne środowisku, ale także zapewniały komfort wszystkim osobom z niego korzystającym. Dbamy o zielone otoczenie, unowocześniamy infrastrukturę dla rowerzystów, stawiamy wiaty, instalujemy ładowarki elektryczne oraz promujemy car-sharing. Jesteśmy świadomym inwestorem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem i wiemy, że poniesione koszty w dłuższej perspektywie przyniosą oszczędności zarówno nam jak i naszych najemcom. Dodatkowo warto podkreślić, że rozwiązania ekologiczne podnoszą atrakcyjność oferty, zapewniając klientom obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Ma to olbrzymie znaczenie dla spółek posiadających umowy wieloletnie. Obecnie rozwiązania ekologiczne to tzw. „must have” – powiedziała Agnieszka Góźdź dyrektor sprzedaży w MLP Group S.A.

Ekologia i zrównoważony rozwój wpisała się już w standard dewelopera. Grupa sukcesywnie podejmuje działania w celu ograniczenia negatywnego wpływu swojej działalności na środowisko naturalne. Systematycznie wprowadza kolejne nowości do swoich nowych obiektów. W częściach biurowych stosuje m.in. przeszklenia, które zwiększają dostęp do światła dziennego i zapewnią pracownikom lepsze warunki pracy oraz eksploatacyjny model informacyjny (AIM – ang. Asset Information Model), służący do administrowania i kontrolingu systemów obiektowych. Grupa korzysta również z rozwiązania systemowego jakim jest Interact Industry - innowacyjnej platformy, dzięki której można lepiej zarządzać całym oświetleniem i monitorować jego działanie. Zmniejsza się w ten sposób zużycie energii elektrycznej, poprawia bezpieczeństwo w magazynie, optymalizuje wykorzystanie przestrzeni i tym samym obniża koszty operacyjne. Dodatkowo deweloper promuje dynamicznie rozwijający się trend tzw. car-sharing, zapewniając miejsca parkingowe w pobliżu wejścia do budynku dla osób wspólnie korzystających z systemu wspólnego użytkowania samochodów.

(źr. MLP Group)

 

 

 

kobiety w logistyce
Marta Ludwiczak dyrektorem finansowym GLS Poland
Kobiety w logistyce wiedzą czego chcą! Jak odnajdują się na rynku pracy w czasie pandemii?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
L4 tuż przed odejściem z pracy - jakie konsekwencje może tworzyć?
Jak są konsekwencje odwołania pracownika z urlopu?
90 proc. kierowców pracuje w nadgodzinach - dlaczego firmy nie wypłacają nadgodzin ...
Jak stosować uproszczenia w procedurze TIR w Unii Europejskiej?
Ryczałt i podatki według Polskiego Ładu – dla kogo obniżki, a dla kogo wzrost?
Nowe rozporządzenie UE - jednolitość kontroli i harmonizacja przestrzegania wytycz ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Po co właściwie ta właściwość?
Proponowane zmiany w ustawie o czasie pracy kierowców zwiększą koszty o 35 proc.
Płatności po terminie zmorą dla 8 na 10 firm – czy może być jeszcze gorzej?
Przewoźnicy drogowi z rekordowym zadłużeniem
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
InPost wygenerował za pierwsze półrocze 1,65 mld zł przychodów i wzrost o 54%
Amazon podsumowuje rozwój działalności w Polsce – 23 tys. miejsc pracy i 12 mld ...
Grupa INELO finalizuje akwizycje CVS Mobile
Accolade zainwestuje 50 mln euro w parki logistyczne w Koszalinie i Elblągu
DHL Express wprowadza pierwszy elektryczny rower towarowy
ID Logistics podsumowuje I półrocze - dynamiczny rozwój i wzrost przychodów o 15 ...
LPP stawia na rozwiązania przyjazne środowisku w swoich centrach logistycznych
Poczta wyda ponad 200 mln zł na trzy zautomatyzowane sortery paczkowe
MLP Group poprawiło wyniki w I półroczu br.
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC