Dodaj ogłoszenie o pracy


Deutsche Post DHL przejmuje Hillebrand Group

Jak poinformowała Grupa Deutsche Post DHL (DP DHL) w swoim komunikacie prasowym, firma przejmuje Grupę Hillebrand, specjalistę w obsłudze towarów z branży beverage. Grupa DP DHL podpisała umowę nabycia 100 proc. udziałów Hillebrand Group i jej spółek zależnych o wartości kapitałowej około 1,5 miliarda euro.
Celem tego przejęcia, jak informuje DP DHL jest wzmocnienie jej podstawowej działalności logistycznej i zapewnienie rentownego długoterminowego wzrostu w zakresie spedycji morskiej kontenerowej.

Hillebrand to działający od 177 lat globalny operator logistyczny specjalizujący się w spedycji morskiej, transporcie i logistyce napojów oraz alkoholi. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy firma wygenerowała przychody w wysokości około 1,4 miliarda euro, transportując 500 tys. TEU przy zatrudnieniu ponad 2,7 tys. pracowników na całym świecie.
DHL, dzięki temu przejęciu, włączy dodatkowe usługi do swojego kompleksowego portfolio produktów z zakresu frachtu morskiego, które DHL już oferuje swoim klientom na całym świecie. Oczekuje się, że transakcja ta przyniesie zdrowe marże w szybko rozwijającym się biznesie. Z kolei Hillebrand skorzysta z rozległej sieci DHL w ponad 190 krajach oraz globalnej wiedzy eksperckiej w zakresie spedycji lotniczej, morskiej i drogowej, dzięki czemu zapewni nowe możliwości rozwoju dla firmy i jej pracowników.

Transakcja wymaga uzyskania zezwolenia odpowiednich organów antymonopolowych w niektórych krajach, m.in. w UE i USA.
Grupa DP DHL, podała jednocześnie iż zamierza sfinansować przejęcie własnymi dostępnymi środkami pieniężnymi.

(źr. Grupa Deutsche Post DHL)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.