Dodaj ogłoszenie o pracy


Magazynami spółki RUCH będzie zarządzał Cursor

W ramach umowy ze spółką RUCH, Cursor wspiera obsługę i zarządzanie magazynami firmy w Lublinie, Kielcach i Warszawie, odpowiadając za przyjmowanie, przechowywanie oraz pakowanie towarów FMCG. Ponadto, Cursor odpowiada za wdrożenie wyspecjalizowanego systemu magazynowego, jak również za dostarczenie infrastruktury – regałów wysokiego składowania, antresoli oraz wózków widłowych.

 

To kolejny – po projektach Galposter i ArchiDoc – kontrakt spółki Cursor z Grupy Outsourcing Experts z RUCH SA, który podjął współpracę z największym polskim dystrybutorem prasy i artykułów FMCG. Galposter – spółka świadcząca usługi w obszarze outsourcingu procesów identyfikacyjnych i rebrandingowych – od początku 2011 roku aktywnie uczestniczy w działaniach związanych z odświeżeniem punktów sprzedaży sieci Ruch. Natomiast ArchiDoc – lider rozwiązań outsourcingowych w dziedzinie zarządzania dokumentami – podpisał z przedsiębiorstwem wieloletni kontrakt obejmujący obsługę back-office.

 

W wyniku wykorzystania efektu synergii między podmiotami wchodzącymi w skład Grupy OEX spółka przejęła odpowiedzialność za wszystkie działania związane z instalacjami i montażami w ramach Grupy. W nowym modelu organizacyjnym Galposter przekazał zespołom terenowym spółki Cursor kompetencje obejmujące inwentaryzację obiektów, montaż elementów wizerunkowych, a także utylizację starego oznakowania.


- Naszą przewagą konkurencyjną jest kompleksowe i niestandardowe podejście do zarządzania magazynami wysokiego składowania – dlatego realizujemy tego typu usługi dla największych producentów dóbr szybko zbywalnych. W obsługę obiektów RUCH-u w Lublinie, Kielcach i Warszawie zaangażowany będzie stały zespół liczący ponad 70 pracowników – mówi Grzegorz Wroniszewski, group account director w spółce Cursor, odpowiedzialny za procesy montażowe i logistykę.
(źr. Grupa OEX)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.