Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO Logistics zakończył proces wydzielenia z XPO Logistics

GXO Logistics zakończył proces wydzielenia z firmy XPO Logistics i rozpoczął notowanie na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

- To ekscytujący i przełomowy moment w historii GXO. Mamy zaszczyt wprowadzić na szczyt w naszej branży GXO jako nową firmę będącą największym na świecie dostawcą usług logistyki kontraktowej - powiedział Malcolm Wilson, dyrektor generalny GXO. - Dysponujemy potężną platformą do przyszłego rozwoju, którą tworzy nasza kultura korporacyjna oparta na innowacji, silne relacje z klientami, doświadczonych managerów i zespół najlepszych pracowników. Dzisiaj jest pierwszy dzień rozwoju ogromnego potencjału naszej firmy.

GXO zatrudnia obecnie blisko 94 tys. pracowników na całym świecie i posiada ponad 20 mln mkw. powierzchni magazynowej w 869 lokalizacjach w 27 krajach. Wśród klientów GXO znajdują się m.in. Apple, Nike, Nestlé i Whirlpool, a także szybko rozwijające się firmy z branży e-commerce i innych kluczowych sektorów, takich jak moda, technologia, produkty spożywcze i napoje oraz elektronika użytkowa. GXO inwestuje w najnowocześniejsze technologie, które pomagają obsługiwać wymagające łańcuchy dostaw tj. zaawansowana automatyzacja i roboty, uczenie maszynowe, analizę danych czy analitykę predykcyjną. GXO posiada tylko 5% szybko rosnącego rynku logistycznego w Europie i Ameryce Północnej, wartego 430 mld dolarów. Siedziba GXO znajduje się w Greenwich, Conn, USA

Zgodnie z warunkami wcześniej ogłoszonego podziału, posiadacze akcji XPO otrzymali jedną akcję zwykłą GXO za każdą jedną akcję zwykłą XPO posiadaną na koniec dnia roboczego w dniu ustalenia prawa do podziału, 23 lipca 2021 roku. Akcje GXO zostały rozprowadzone o godzinie 12:01 czasu wschodniego 2 sierpnia 2021 roku w ramach dystrybucji, która ma być wolna od podatku dla posiadaczy akcji XPO dla celów amerykańskiego federalnego podatku dochodowego. W związku z podziałem GXO dokonała płatności gotówkowej na rzecz XPO w wysokości 794 mln USD.

(źr. GXO Logistics)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.