Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Logistics z tytułem Lidera w Magicznym Kwadrancie Gartnera 2021

CEVA Logistics po raz pierwszy dołączyła do Liderów Magicznego Kwadrantu Gartnera 2021 logistyki 3PL, opublikowanego w najnowszym raporcie międzynarodowej firmy badawczo--doradczej Gartner „Magic Quadrant for Third-Party Logistics, Worldwide" *. Przez ostatnich 8 lat CEVA klasyfikowana była jako Challenger.

W opracowanym przez firmę Gartner raporcie ocena globalnych dostawców usług logistycznych dokonywana jest na podstawie „kompletności wizji i zdolności do jej realizacji". W zależności od uzyskanych wyników, firmy umieszczane są w jednym z czterech kwadrantów i nadawany jest im status: Leaders (Liderzy), Visionaries (Wizjonerzy), Challengers (Pretendenci) oraz Niche Players (Gracze Niszowi). Według Gartnera, Liderami są te firmy, które realizują swoje wizje i są dobrze przygotowane na przyszłość.

CEVA Logistics znalazła się w gronie 17 globalnych firm wyróżnionych w najnowszym raporcie Gartnera, a zarazem jest jedną z siedmiu, które umieszczono w kwadrancie Liderów. Zdaniem analityków Gartnera „Liderzy dobrze wypadają w wysoko cenionych kryteriach tj. zdolność do realizacji i kompletność wizji. To oznacza, że wiodący dostawcy mają rozbudowaną ofertę usług i infrastrukturę, dostępną na całym świecie. Rozumieją rynek, trendy oraz potrzeby klientów i wiedzą jak przełożyć je na wdrażanie oferty usług, specjalizując się w obsłudze wielu branż”.

„Są znakomici w realizacji usług logistycznych we wszystkich sektorach, prowadzą bardzo profesjonalny i kompleksowy biznes. Liderzy mają też dobrze opracowane strategie i modele biznesowe, które pozwalają im na ciągłe rozszerzanie potencjału, zasięgu i specjalizacji branżowej, doskonale radzą sobie także z oferowaniem usług dla różnych segmentów klientów. Inwestują w innowacyjne mechanizmy i możliwości, tak aby rozwijać sztukę logistyki w branży. Liderzy cieszą się zaufaniem największych światowych korporacji, pomagając im w realizacji globalnych łańcuchów dostaw”.

- W ciągu ostatnich kilku lat CEVA Logistics z powodzeniem rozszerzała działalność na rynkach rozwijających się, zwłaszcza dzięki strategicznym przejęciom w Afryce. Usprawniliśmy wiele wewnętrznych procesów: operacyjnych, technologicznych i rozwoju produktu. Wierzymy, że to właśnie te czynniki przyczyniły się do sukcesu i osiągnięcia wiodącej pozycji na rynku, naszym zdaniem pozycja „Lidera" potwierdza, że plany, które konsekwentnie realizujemy, są ukierunkowane na jeszcze lepszą obsługę klientów - powiedział Guillaume Col, dyrektor operacyjny CEVA Logistics.

Firma Gartner nie popiera żadnego sprzedawcy, produktu ani usługi przedstawionych w swoich publikacjach badawczych i nie doradza użytkownikom technologii, aby wybierali tylko te firmy, którzy mają najwyższe oceny lub inne oznaczenia. Publikacje badawcze Gartner wyrażają opinie firmy badawczej Gartner i nie powinny być interpretowane jako stwierdzenie faktów. Gartner zrzeka się wszelkich gwarancji, wyrażonych lub domniemanych, w odniesieniu do tych badań, w tym gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.

(źr. CEVA)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.