Dodaj ogłoszenie o pracy


Hegelmann Transporte świętuje 10-lecie działalności na polskim rynku

Spółka Hegelmann Transporte obchodzi w lipcu jubileusz 10-lecia istnienia na polskim rynku. Spółka jest częścią międzynarodowej grupy obecnej w 32 lokalizacjach w 17 krajach na świecie. Jej siedziba w Polsce znajduje się w Częstochowie. Firma z roku na rok zwiększa liczebność swojej floty oraz poziom zatrudnienia, umacniając swoją pozycję wśród liderów branzy transportowej.

Powstanie oddziału Hegelmann Group w Polsce zostało powierzone Fedirowi Yurkevychowi, obecnemu prezesowi Hegelmann Transporte. Historia jego kariery jest nietypowa, ponieważ pracę zaczynał jako jeden z kierowców ciężarówek firmy. - Propozycja, jaką otrzymałem od mojego szefostwa w Niemczech, by stanąć na czele kształtującego się oddziału Hegelmann Group w Polsce, była punktem zwrotnym w moim życiu. Czułem ogromną odpowiedzialność ze względu na pokładane we mnie nadzieje, bardzo nie chciałem zawieść zaufania przełożonych. Zaangażowałem się w stu procentach w kształtowanie polskiego przedstawicielstwa mojej firmy i z perspektywy czasu jestem bardzo dumny z tego, co udało się osiągnąć dzięki ciężkiej pracy nie tylko mojej, ale całego zespołu. Dziesięć lat to sporo czasu, dużo udało nam się wspólnie stworzyć, ale jestem przekonany, że najlepsze wciąż przed nami - podkreśla Fedir Yurkevych, prezes Hegelmann Transporte.

Pierwsze biuro Hegelmann Transporte w Częstochowie obejmowało zaledwie jeden pokój. Sukces przedsięwzięcia był możliwy jedynie dzięki ciężkiej pracy skromnego zespołu, do którego oprócz Fedira Yurkevycha należało zaledwie kilka osób. Obecnie ponad 500 pracowników biurowych spółki podzielonych jest na dziesięć lokalizacji w całym kraju, firma zatrudnia w Polsce ponad 2500 kierowców i dysponuje flotą ponad 2000 ciężarówek

Miniony rok był wyjątkowo udany dla Hegelmanna - wzrost przychodów ze sprzedaży na poziomie 11 proc. w porównaniu do roku 2019. Tym samym spółka znalazła się na szczycie 26. Rankingu Firm TSL w kategorii uwzględniającej podmioty wskazujące transport drogowy jako główny deklarowany rodzaj działalności. Jest to niewątpliwie świetny wynik, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę okoliczności, w jakich w 2020 roku funkcjonowała branża, której także nie ominął ogólnoświatowy kryzys.

- Jestem dumny, z tego jak wygląda obecnie firma, ale patrzę także z ogromną nadzieją w przyszłość. Widzimy wciąż ogromny potencjał na rynku usług transportowych w naszym kraju, chcemy więc dalej rozwijać się i inwestować w Polsce. Bardzo zależy mi także na stałym polepszaniu warunków pracy osób zatrudnionych w Hegelmann Transporte – ludzie są naszą siłą, którą nie sposób przecenić. Tylko dzięki zgranemu zespołowi możemy jeszcze wiele osiągnąć - dodaje Fedir Yurkevych.

(źr. Hegelmann)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.