Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel przejmuje Salmosped w Norwegi

Kuehne+Nagel poinformowało o nabyciu 100% udziałów w Salmosped. Firma z siedzibą w Oslo jest norweskim spedytorem towarów łatwo psujących się, specjalizującym się w transporcie produktów z owoców morza. W 2020 r. wygenerowała obroty na poziomie 118 mln CHF i obsłużyła około 63 tys. ton towarów.

Dziś Norwegia jest jednym z największych producentów w sektorze rybołówstwa i akwakultury na świecie. Pomimo pandemii eksport ryb z Norwegii pozostał na wysokim poziomie, z atrakcyjnymi perspektywami dla rozwoju rybołówstwa i akwakultury morskiej na linii brzegowej o długości 21 tys. km.

Przez lata Kuehne+Nagel rozwinęło globalną sieć logistyczną dla produktów łatwo psujących się z ponad 70 stanowiskami na całym świecie. Przejęcie Salmospedu wzmocni teraz globalną sieć Kuehne+Nagel w obsłudze branży seafood, uzupełniając istniejące operacje w Halifax, Vancouver (Kanada), Londynie (Wielka Brytania) i Santiago (Chile).

Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia, za zgodą właściwych organów.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.