Dodaj ogłoszenie o pracy


PCC podpisało umowę z PESA na zakup 3 nowych lokomotyw

PCC Intermodal SA oraz PESA Bydgoszcz SA - producent pojazdów szynowych, zawarły kontrakt na dostawę 3 nowych lokomotyw. Lokomotywy PESA ruszą w trasy po regularnej siatce połączeń intermodalnych operatora pomiędzy portami Polskimi Gdańsk/Gdynia, a najważniejszymi regionami gospodarczymi kraju już latem przyszłego roku.

Spółki zakontraktowały wspólnie 3 z 7 lokomotyw objętych Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko ( Działanie 3.2). Umowa obejmuje produkcję i serwis gwarancyjny, certyfikowanych na Polskę lokomotyw elektrycznych, wraz z serwisem utrzymaniowym do naprawy P4. Obie firmy kładą ogromny nacisk na zrównoważony rozwój, wspierają inwestycje w ekologiczne, niskoemisyjne rozwiązania, promują jakość, a w swych działaniach są zorientowane na potrzeby klientów.

- Jesteśmy zadowoleni, że przetarg na dostawę lokomotyw spotkał się z tak dużym zainteresowaniem i że to ostatecznie polski producent złożył najkorzystniejszą ofertę. Wierzymy, że doświadczenie i jakość produktów PESA pomoże nam jeszcze sprawniej i efektywniej rozwijać system przewozów intermodalnych w Polsce i przenosić coraz więcej ładunków z dróg na tory - Dariusz Stefański, CEO PCC Intermodal SA

- Pierwszy krok – podpisanie umowy za nami, będziemy z niecierpliością wypatrywali kolejnych, by na finale, za około rok rozpocząć w naszej flocie eksploatacje lokomotyw 111E – Gama. Nie da się rozwijać transportu intermodalnego bez taboru zapewniającego odpowiedni poziom dostępności. Nie da się promować rozwiązań ekologicznych, tworzyć wartości firmy w oparciu o jakość bez partnerów, których misja osadza się na podobnych fundamentach. Mamy nadzieje, że wspólnie z Pesa osiągniemy kolejne poziomy rozwoju naszych produktów – dodał Adam Adamek, wiceprezes PCC Intermodal SA

- PESA konsekwentnie rozwija platformę GAMA. Poza eksploatowanymi już w Polsce lokomotywami 111Ed, 111E i 111Db wkrótce zaoferujemy klientom dwunapędową lokomotywę 111DE, która będzie przystosowana do pracy pociągowej zarówno pod siecią trakcyjną, jak i na liniach niezelektryfikowanych. Jesienią rozpoczniemy również testy pierwszej polskiej lokomotywy manewrowej z napędem wodorowym. Jej premiera odbędzie się na wrześniowych Targach Trako - zapowiedział Maciej Maciejewski, wiceprezes, dyrektor sprzedaży PESA.

(źr. PCC Intermodal)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.