Konto pracodawcy


Poczta Polska zainwestuje 2,5 mln zł w automatyzację obsługi przesyłek gabarytowych

Poczta Polska zakupi 4 przenośniki do obsługi przesyłek gabarytowych. Nowe taśmociągi zostaną zamontowane w sortowniach we Wrocławiu, Warszawie, Niepołomicach i Pruszczu Gdańskim. To kolejna inwestycja w automatyzację procesów logistycznych Poczty Polskiej, realizowana w myśl obranej strategii rozwoju na rynku KEP. Spółka przeznaczy na nią ok. 2,5 mln złotych.

Automatyzacja Poczty Polskiej jest jednym z kluczowych działań, zaplanowanych i ujętych w strategii spółki na lata 2021–2023. W tym roku uruchomiono już dodatkowe przenośniki do opracowywania dużych przesyłek w Zabrzu i Komornikach.
– Inwestycje w najnowocześniejszy park maszynowy zapewnią nam systematyczny rozwój na strategicznym dla nas rynku KEP. Właśnie podpisaliśmy umowę na budowę czterech przenośników do przesyłek gabarytowych a równolegle trwa postępowanie zakupowe na trzy nowoczesne maszyny paczkowe dla trzech sortowni we Wrocławiu, Lublinie i Lisim Ogonie pod Bydgoszczą. Automatyzacja procesów logistycznych jest jednym ze strategicznych celów naszej Spółki, którego realizacja przełoży się na wzrost efektywności pracy, zapewnienie terminowości przesyłek kurierskich na oczekiwanym przez klientów poziomie i w efekcie zapewni Poczcie długofalowy rozwój – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Cztery nowoczesne urządzenia wspomagające sortowanie dużych przesyłek (tzw. przenośniki łuskowe) zasilą sortownie we Wrocławiu, Warszawie, Niepołomicach i Pruszczu Gdańskim. Będą miały kształt pętli, a ich struktura będzie zbliżona do bagażowych przenośników na lotniskach. Szacuje się, że nowe urządzenia umożliwią sprawniejszą obsługę ok. 20 tys. przesyłek dziennie. Umowa na wykonanie i montaż urządzeń została zawarta z Cassioli Polska Sp. z o.o.

Na początku tego roku Poczta Polska uruchomiła nowe przenośniki przesyłek gabarytowych w sortowni w Komornikach (pod Poznaniem) oraz w sortowni zabrzańskiej. Do 5 lipca Poczta Polska oczekiwała na składanie ofert w ogłoszonym postępowaniu przetargowym na trzy w pełni zautomatyzowane, sortery, które zasilą sortownie we Wrocławiu, Lublinie i Lisim Ogonie (pod Bydgoszczą), obsługujące tysiące paczek dziennie. W planach jest też uruchomienie drugiej zautomatyzowanej sortowni w Warszawie. Poczta Polska wymienia także regularnie flotę i obecnie dysponuje ponad tysiącem nowych samochodów dostawczych – to ok. 20 proc. floty Spółki, która łącznie liczy ok. 5 tys. aut do oraz powyżej 3,5 t.

Inwestycje Poczty Polskiej są m.in. odpowiedzią na systematycznie rozwijający się sektor e-commerce, który znacznie zwiększył swój udział w całym rynku zakupowym, realizowanym zarówno przez duże, jak i mniejsze podmioty. Spółka zamierza przeznaczyć na inwestycje 1,2 mld zł. w ciągu trzech lat, w tym roku będzie to kwota ok. 400 mln zł. Inwestycje będą finansowane zarówno ze środków własnych, jak i kredytów oraz leasingu.

(źr. Poczta Polska)

 

 

 

kobiety w logistyce
Kobieca strona DHL Supply Chain
O zmianach i najnowszych trendach na rynku logistycznym rozmawiamy z Martą Tęsiorowską z Prologis
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Jak nauczyć kierowcę zawodowego jeździć taniej?
Nowe rozporządzenie UE - jednolitość kontroli i harmonizacja przestrzegania wytycz ...
Jakie obowiązki w czasie upałów ma pracodawca?
Karnet ATA ułatwia czasowy wywóz towarów
Urlopy 2021 – nowe uprawnienia pracodawcy a pracownika
Od 1 lipca zmiana samochodu osobowego na ciężarowy będzie wymagała zapłaty podat ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Po co właściwie ta właściwość?
Proponowane zmiany w ustawie o czasie pracy kierowców zwiększą koszty o 35 proc.
Płatności po terminie zmorą dla 8 na 10 firm – czy może być jeszcze gorzej?
Przewoźnicy drogowi z rekordowym zadłużeniem
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Stabilny wzrost rynku magazynowego w segmencie Small Business Unit
Grupa Raben zdecydowała się na kredyt powiązany ze zrównoważonym rozwojem
ID Logistics przedłuża umowę z Auchan Retail Polska
CEVA Logistics z tytułem Lidera w Magicznym Kwadrancie Gartnera 2021
Hegelmann Poland buduje centrum operacyjne dla kierowców
Hillebrand przejmuje kolejną firmę z rynku logistyki dla branży beverage
PEKAES uruchomił kolejne połączenie drobnicowe do Grecji
UPS pomoże firmom e-commerce we wdrażaniu zmian w unijnych przepisach o VAT
Continental testuje prototypy opon do elektrycznych ciężarówek
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC