Dodaj ogłoszenie o pracy


Poczta Polska zainwestuje 2,5 mln zł w automatyzację obsługi przesyłek gabarytowych

Poczta Polska zakupi 4 przenośniki do obsługi przesyłek gabarytowych. Nowe taśmociągi zostaną zamontowane w sortowniach we Wrocławiu, Warszawie, Niepołomicach i Pruszczu Gdańskim. To kolejna inwestycja w automatyzację procesów logistycznych Poczty Polskiej, realizowana w myśl obranej strategii rozwoju na rynku KEP. Spółka przeznaczy na nią ok. 2,5 mln złotych.

Automatyzacja Poczty Polskiej jest jednym z kluczowych działań, zaplanowanych i ujętych w strategii spółki na lata 2021–2023. W tym roku uruchomiono już dodatkowe przenośniki do opracowywania dużych przesyłek w Zabrzu i Komornikach.
– Inwestycje w najnowocześniejszy park maszynowy zapewnią nam systematyczny rozwój na strategicznym dla nas rynku KEP. Właśnie podpisaliśmy umowę na budowę czterech przenośników do przesyłek gabarytowych a równolegle trwa postępowanie zakupowe na trzy nowoczesne maszyny paczkowe dla trzech sortowni we Wrocławiu, Lublinie i Lisim Ogonie pod Bydgoszczą. Automatyzacja procesów logistycznych jest jednym ze strategicznych celów naszej Spółki, którego realizacja przełoży się na wzrost efektywności pracy, zapewnienie terminowości przesyłek kurierskich na oczekiwanym przez klientów poziomie i w efekcie zapewni Poczcie długofalowy rozwój – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Cztery nowoczesne urządzenia wspomagające sortowanie dużych przesyłek (tzw. przenośniki łuskowe) zasilą sortownie we Wrocławiu, Warszawie, Niepołomicach i Pruszczu Gdańskim. Będą miały kształt pętli, a ich struktura będzie zbliżona do bagażowych przenośników na lotniskach. Szacuje się, że nowe urządzenia umożliwią sprawniejszą obsługę ok. 20 tys. przesyłek dziennie. Umowa na wykonanie i montaż urządzeń została zawarta z Cassioli Polska Sp. z o.o.

Na początku tego roku Poczta Polska uruchomiła nowe przenośniki przesyłek gabarytowych w sortowni w Komornikach (pod Poznaniem) oraz w sortowni zabrzańskiej. Do 5 lipca Poczta Polska oczekiwała na składanie ofert w ogłoszonym postępowaniu przetargowym na trzy w pełni zautomatyzowane, sortery, które zasilą sortownie we Wrocławiu, Lublinie i Lisim Ogonie (pod Bydgoszczą), obsługujące tysiące paczek dziennie. W planach jest też uruchomienie drugiej zautomatyzowanej sortowni w Warszawie. Poczta Polska wymienia także regularnie flotę i obecnie dysponuje ponad tysiącem nowych samochodów dostawczych – to ok. 20 proc. floty Spółki, która łącznie liczy ok. 5 tys. aut do oraz powyżej 3,5 t.

Inwestycje Poczty Polskiej są m.in. odpowiedzią na systematycznie rozwijający się sektor e-commerce, który znacznie zwiększył swój udział w całym rynku zakupowym, realizowanym zarówno przez duże, jak i mniejsze podmioty. Spółka zamierza przeznaczyć na inwestycje 1,2 mld zł. w ciągu trzech lat, w tym roku będzie to kwota ok. 400 mln zł. Inwestycje będą finansowane zarówno ze środków własnych, jak i kredytów oraz leasingu.

(źr. Poczta Polska)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.