Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis z tytułem Friendly Workplace 2021

Prologis otrzymał tytuł Friendly Workplace 2021. Wyróżnienie przyznawane jest corocznie firmom, które wspierają swoich pracowników na wielu płaszczyznach, pomagając zachować im równowagę między pracą a życiem prywatnym, tworząc zdrowe środowisko pracy, dbając o partnerskie relacje z pracownikami oraz inwestując w rozwój zawodowy.

- Ludzie są dla nas zawsze na pierwszym miejscu, ponieważ to dzięki nim możemy odnosić sukcesy jako firma. Dlatego traktujemy naszych pracowników jak wewnętrznych klientów – z taką samą otwartością, profesjonalizmem, zaangażowaniem i zrozumieniem. Otrzymany tytuł Friendly Workplace to kolejny dowód na to, że stworzyliśmy wyjątkowe miejsce, w którym pracownicy mogą czuć się po prostu dobrze, i przy naszej pomocy rozwijać się zgodnie z obraną ścieżką – powiedział Paweł Sapek, senior vice president, szef Prologis na Europę Środkową.
Jurorzy ze szczególnym uznaniem odnieśli się do zaangażowania Prologis w szereg działań mających na celu zapewnienie pracownikom odpowiedniej równowagi i dobrego samopoczucia podczas pandemii.

W ostatnim roku firma bardzo mocno skupiła się na przeciwdziałaniu negatywnym skutkom pandemii na kondycję pracowników, nadal kontynuuje i rozwija te projekty. W ramach Programu Wsparcia Pracowników i ich rodzin oferuje dostęp do niezależnych doradców, którzy pomagają w wielu aspektach codziennego życia – od wsparcia psychologicznego, przez pomoc w znalezieniu opieki dla dziecka, po konsultacje finansowe czy prawne. Zewnętrzni specjaliści Health Advocate zapewniają pełną poufność, a pomocy udzielają w formie najdogodniejszej dla osoby potrzebującej wsparcia. Kolejnym elementem, który Prologis wprowadził, aby pomóc w zachowaniu harmonii i odzyskaniu energii w czasie gdy od wielu miesięcy pracujemy zdalnie, jest ogólnoeuropejski program "Recharge", prowadzony przez zewnętrznych specjalistów.
Pracownicy Prologis mogli też nieprzerwanie rozwijać swoje kompetencje i zainteresowania dzięki platformie e-learningowej, na której mają do dyspozycji setki kursów z różnorodnych dziedzin wiedzy. Co więcej, wiosną wystartowała najnowsza platforma coachingowa BetterUp. Dzięki niej pracownicy będą mogli wspólnie z managerami jeszcze lepiej decydować o kolejnych etapach ścieżki rozwoju.

Prologis umożliwia też elastyczne godziny pracy, tak aby każdy mógł w miarę możliwości dostosować godziny pracy do swoich indywidualnych potrzeb -ten model jest wydajny, a do tego zgodny z kulturą włączania i zrozumienia. Dlatego firma poszła w tym zakresie o kolejny krok dalej i wprowadza obecnie filozofię „Flexibility”. Jej podstawą jest całkowicie nowe podejście do elastycznego miejsca pracy.
- Ostatni rok był wyzwaniem dla wszystkich – i pracowników i pracodawców. W tym czasie naszym priorytetem było zapewnienie zespołom i ich rodzinom jak największego poczucia bezpieczeństwa oraz konkretnego wsparcia. Jesteśmy dumni, że nasze zaangażowanie zostało zauważone i docenione przez grono ekspertów. Natomiast największą nagrodą było dla nas uznanie wyrażone bezpośrednio przez pracowników - podkreśla Marta Tęsiorowska, vice president, Head of Marketing & Communications Prologis w Europie.

Godło „Friendly Workplace” przyznawane jest co roku firmom przez ekspertów kolegium redakcyjnego Marka Pracodawcy. W procedurze konkursowej szczegółowej ocenie poddawane są inicjatywy z pięciu zakresów: relacje z pracownikami, rozwój zawodowy i osobisty, work life balance, zdrowe środowisko pracy oraz oferowane benefity.

(źr. Prologis)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.