Konto pracodawcy


Prologis z tytułem Friendly Workplace 2021

Prologis otrzymał tytuł Friendly Workplace 2021. Wyróżnienie przyznawane jest corocznie firmom, które wspierają swoich pracowników na wielu płaszczyznach, pomagając zachować im równowagę między pracą a życiem prywatnym, tworząc zdrowe środowisko pracy, dbając o partnerskie relacje z pracownikami oraz inwestując w rozwój zawodowy.

- Ludzie są dla nas zawsze na pierwszym miejscu, ponieważ to dzięki nim możemy odnosić sukcesy jako firma. Dlatego traktujemy naszych pracowników jak wewnętrznych klientów – z taką samą otwartością, profesjonalizmem, zaangażowaniem i zrozumieniem. Otrzymany tytuł Friendly Workplace to kolejny dowód na to, że stworzyliśmy wyjątkowe miejsce, w którym pracownicy mogą czuć się po prostu dobrze, i przy naszej pomocy rozwijać się zgodnie z obraną ścieżką – powiedział Paweł Sapek, senior vice president, szef Prologis na Europę Środkową.
Jurorzy ze szczególnym uznaniem odnieśli się do zaangażowania Prologis w szereg działań mających na celu zapewnienie pracownikom odpowiedniej równowagi i dobrego samopoczucia podczas pandemii.

W ostatnim roku firma bardzo mocno skupiła się na przeciwdziałaniu negatywnym skutkom pandemii na kondycję pracowników, nadal kontynuuje i rozwija te projekty. W ramach Programu Wsparcia Pracowników i ich rodzin oferuje dostęp do niezależnych doradców, którzy pomagają w wielu aspektach codziennego życia – od wsparcia psychologicznego, przez pomoc w znalezieniu opieki dla dziecka, po konsultacje finansowe czy prawne. Zewnętrzni specjaliści Health Advocate zapewniają pełną poufność, a pomocy udzielają w formie najdogodniejszej dla osoby potrzebującej wsparcia. Kolejnym elementem, który Prologis wprowadził, aby pomóc w zachowaniu harmonii i odzyskaniu energii w czasie gdy od wielu miesięcy pracujemy zdalnie, jest ogólnoeuropejski program "Recharge", prowadzony przez zewnętrznych specjalistów.
Pracownicy Prologis mogli też nieprzerwanie rozwijać swoje kompetencje i zainteresowania dzięki platformie e-learningowej, na której mają do dyspozycji setki kursów z różnorodnych dziedzin wiedzy. Co więcej, wiosną wystartowała najnowsza platforma coachingowa BetterUp. Dzięki niej pracownicy będą mogli wspólnie z managerami jeszcze lepiej decydować o kolejnych etapach ścieżki rozwoju.

Prologis umożliwia też elastyczne godziny pracy, tak aby każdy mógł w miarę możliwości dostosować godziny pracy do swoich indywidualnych potrzeb -ten model jest wydajny, a do tego zgodny z kulturą włączania i zrozumienia. Dlatego firma poszła w tym zakresie o kolejny krok dalej i wprowadza obecnie filozofię „Flexibility”. Jej podstawą jest całkowicie nowe podejście do elastycznego miejsca pracy.
- Ostatni rok był wyzwaniem dla wszystkich – i pracowników i pracodawców. W tym czasie naszym priorytetem było zapewnienie zespołom i ich rodzinom jak największego poczucia bezpieczeństwa oraz konkretnego wsparcia. Jesteśmy dumni, że nasze zaangażowanie zostało zauważone i docenione przez grono ekspertów. Natomiast największą nagrodą było dla nas uznanie wyrażone bezpośrednio przez pracowników - podkreśla Marta Tęsiorowska, vice president, Head of Marketing & Communications Prologis w Europie.

Godło „Friendly Workplace” przyznawane jest co roku firmom przez ekspertów kolegium redakcyjnego Marka Pracodawcy. W procedurze konkursowej szczegółowej ocenie poddawane są inicjatywy z pięciu zakresów: relacje z pracownikami, rozwój zawodowy i osobisty, work life balance, zdrowe środowisko pracy oraz oferowane benefity.

(źr. Prologis)

 

 

kobiety w logistyce
Kobieca strona DHL Supply Chain
O zmianach i najnowszych trendach na rynku logistycznym rozmawiamy z Martą Tęsiorowską z Prologis
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Jak nauczyć kierowcę zawodowego jeździć taniej?
Nowe rozporządzenie UE - jednolitość kontroli i harmonizacja przestrzegania wytycz ...
Jakie obowiązki w czasie upałów ma pracodawca?
Karnet ATA ułatwia czasowy wywóz towarów
Urlopy 2021 – nowe uprawnienia pracodawcy a pracownika
Od 1 lipca zmiana samochodu osobowego na ciężarowy będzie wymagała zapłaty podat ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Po co właściwie ta właściwość?
Proponowane zmiany w ustawie o czasie pracy kierowców zwiększą koszty o 35 proc.
Płatności po terminie zmorą dla 8 na 10 firm – czy może być jeszcze gorzej?
Przewoźnicy drogowi z rekordowym zadłużeniem
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Stabilny wzrost rynku magazynowego w segmencie Small Business Unit
Grupa Raben zdecydowała się na kredyt powiązany ze zrównoważonym rozwojem
ID Logistics przedłuża umowę z Auchan Retail Polska
CEVA Logistics z tytułem Lidera w Magicznym Kwadrancie Gartnera 2021
Hegelmann Poland buduje centrum operacyjne dla kierowców
Hillebrand przejmuje kolejną firmę z rynku logistyki dla branży beverage
PEKAES uruchomił kolejne połączenie drobnicowe do Grecji
UPS pomoże firmom e-commerce we wdrażaniu zmian w unijnych przepisach o VAT
Continental testuje prototypy opon do elektrycznych ciężarówek
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC