Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis z tytułem Friendly Workplace 2021

Prologis otrzymał tytuł Friendly Workplace 2021. Wyróżnienie przyznawane jest corocznie firmom, które wspierają swoich pracowników na wielu płaszczyznach, pomagając zachować im równowagę między pracą a życiem prywatnym, tworząc zdrowe środowisko pracy, dbając o partnerskie relacje z pracownikami oraz inwestując w rozwój zawodowy.

- Ludzie są dla nas zawsze na pierwszym miejscu, ponieważ to dzięki nim możemy odnosić sukcesy jako firma. Dlatego traktujemy naszych pracowników jak wewnętrznych klientów – z taką samą otwartością, profesjonalizmem, zaangażowaniem i zrozumieniem. Otrzymany tytuł Friendly Workplace to kolejny dowód na to, że stworzyliśmy wyjątkowe miejsce, w którym pracownicy mogą czuć się po prostu dobrze, i przy naszej pomocy rozwijać się zgodnie z obraną ścieżką – powiedział Paweł Sapek, senior vice president, szef Prologis na Europę Środkową.
Jurorzy ze szczególnym uznaniem odnieśli się do zaangażowania Prologis w szereg działań mających na celu zapewnienie pracownikom odpowiedniej równowagi i dobrego samopoczucia podczas pandemii.

W ostatnim roku firma bardzo mocno skupiła się na przeciwdziałaniu negatywnym skutkom pandemii na kondycję pracowników, nadal kontynuuje i rozwija te projekty. W ramach Programu Wsparcia Pracowników i ich rodzin oferuje dostęp do niezależnych doradców, którzy pomagają w wielu aspektach codziennego życia – od wsparcia psychologicznego, przez pomoc w znalezieniu opieki dla dziecka, po konsultacje finansowe czy prawne. Zewnętrzni specjaliści Health Advocate zapewniają pełną poufność, a pomocy udzielają w formie najdogodniejszej dla osoby potrzebującej wsparcia. Kolejnym elementem, który Prologis wprowadził, aby pomóc w zachowaniu harmonii i odzyskaniu energii w czasie gdy od wielu miesięcy pracujemy zdalnie, jest ogólnoeuropejski program "Recharge", prowadzony przez zewnętrznych specjalistów.
Pracownicy Prologis mogli też nieprzerwanie rozwijać swoje kompetencje i zainteresowania dzięki platformie e-learningowej, na której mają do dyspozycji setki kursów z różnorodnych dziedzin wiedzy. Co więcej, wiosną wystartowała najnowsza platforma coachingowa BetterUp. Dzięki niej pracownicy będą mogli wspólnie z managerami jeszcze lepiej decydować o kolejnych etapach ścieżki rozwoju.

Prologis umożliwia też elastyczne godziny pracy, tak aby każdy mógł w miarę możliwości dostosować godziny pracy do swoich indywidualnych potrzeb -ten model jest wydajny, a do tego zgodny z kulturą włączania i zrozumienia. Dlatego firma poszła w tym zakresie o kolejny krok dalej i wprowadza obecnie filozofię „Flexibility”. Jej podstawą jest całkowicie nowe podejście do elastycznego miejsca pracy.
- Ostatni rok był wyzwaniem dla wszystkich – i pracowników i pracodawców. W tym czasie naszym priorytetem było zapewnienie zespołom i ich rodzinom jak największego poczucia bezpieczeństwa oraz konkretnego wsparcia. Jesteśmy dumni, że nasze zaangażowanie zostało zauważone i docenione przez grono ekspertów. Natomiast największą nagrodą było dla nas uznanie wyrażone bezpośrednio przez pracowników - podkreśla Marta Tęsiorowska, vice president, Head of Marketing & Communications Prologis w Europie.

Godło „Friendly Workplace” przyznawane jest co roku firmom przez ekspertów kolegium redakcyjnego Marka Pracodawcy. W procedurze konkursowej szczegółowej ocenie poddawane są inicjatywy z pięciu zakresów: relacje z pracownikami, rozwój zawodowy i osobisty, work life balance, zdrowe środowisko pracy oraz oferowane benefity.

(źr. Prologis)

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.