Dodaj ogłoszenie o pracy


Poznaj bliżej pracodawców - VI Akademickie Targi Pracy JOBBING

Już 14 marca 2012 roku (środa) w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się szósta edycja Akademickich Targów Pracy JOBBING.  Organizatorem jest 20 biur karier warszawskich uczelni oraz Stowarzyszenie na rzecz Akademickich Biur Karier. Targi są organizowane od 2007 roku i są obecnie jednym z największych w Polsce projektów międzyuczelnianych.

ATP JOBBING  to rok rocznie miejsce spotkania kilkudziesięciu najlepszych pracodawców oferujących dziesiątki ofert praktyki i pracy. W zeszłym roku targi JOBBING odwiedziło ponad 8tys. studentów i absolwentów, również spoza Mazowsza. W ramach Strefy Doradczej JOBBING odwiedzający mają możliwość spotkania ze specjalistami z następujących organizacji: Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Forum Młodych Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Krajowy System Usług,  Inkubator BonusCard Spinaker Innowacji.

 

Wszyscy zainteresowani mają możliwość w trakcie targów skorzystać z doradztwa zawodowego i psychologicznego, a także przeanalizowania swojego CV oraz listu motywacyjnego, które warto wziąć ze sobą w formie papierowej. Natomiast uczelnie organizujące wydarzenie będą prezentować swoją ofertę studiów podyplomowych oraz szkoleń. 

 

Będą dostępni psycholog pracy, doradcy w karierze zawodowej oraz specjaliści zajmujący się coachingiem. Będziemy gościć, między innymi coach`a i trenera biznesu z firmy Coaching-Art, który od stycznia 2012 roku realizuje we współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz Akademickich Biur Karier projekt mający na celu zwiększenie dostępu dla studentów i absolwentów do coachingu jako jednej z najskuteczniejszych metod wspierania rozwoju i efektywności ludzi (Więcej: www.stowarzyszenieabk.pl)

 

ATP JOBBING  to również bogata oferta bezpłatnych szkoleń i warsztatów – już na początku marca na stronie internetowej projektu www.jobbing.org.pl uruchomione zostaną zapisy dla osób zainteresowanych udziałem. W tym roku warsztaty będą prowadzone przez specjalistów z takich firm jak: jak  IT Connect, DMI Exago, Sodexo Polska, HR Standard czy Instytut Biologii Doświadczalnej Nęckiego. Tematyka warsztatów dotyczyć będzie zagadnień związanych z rekrutacją: przygotowania skutecznych dokumentów aplikacyjnych, efektywnej autoprezentacji podczas rozmów kwalifikacyjnych i budowania własnego wizerunku jako marki. Prowadzący zdradzą także tajniki rekrutacji we własnych firmach i pokażą, dlaczego warto aplikować właśnie do nich.

Uczelnie (w kolejności alfabetycznej): Akademia Leona Koźmińskiego, Akademia Obrony Narodowej, Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Collegium Civitas, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Uczelnia Łazarskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Wojskowa Akademia Techniczna, Wszechnica Polska Szkoła Wyższa TWP w Warszawie, Wyższa Szkoła Cła i Logistyki , Wyższa Szkoła Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Fryderyka Skarbka, Wyższa Szkoła Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki, Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie, Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej, Wyższa Szkoła Zarządzania Personelem w Warszawie

 

VI edycję Akademickich Targów Pracy JOBBING wspierają:

PATRON HONOROWY Miasto Stołeczne Warszawa
PARTNER MERYTORYCZNY MJCC Employer Branding Consultants

 

(źr. ATP Jobbing)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.