Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker najbardziej odpowiedzialną firmą w logistyce

DB Schenker zwyciężył w 15. edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm w kategorii „transport, logistyka, usługi”. Firma uczestniczy w tym zestawieniu od początku jego istnienia. W tegorocznej edycji zajął pierwsze miejsce w kategorii „transport, logistyka, usługi”. Przyznana nagroda dowodzi, że operator logistyczny od lat konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju.

– Ocenie podlegały między innymi odpowiedzialne zarządzanie, innowacyjność społeczna i komunikacja z interesariuszami – mówi Piotr Zborowski, CEO North & East Europe w DB Schenker i dodaje – Niewątpliwie oczekiwania społeczne od biznesu rosną. Tym bardziej cieszę się, że nasze wysiłki zostały docenione. Gratuluję również wszystkim uczestnikom Rankingu.

Ranking Odpowiedzialnych Firm to prestiżowe zestawienie firm działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Za weryfikację wyników odpowiada Deloitte. W tym roku w Rankingu wzięło udział niemal 80 przedsiębiorstw, a zainteresowanie nim wyraziło dwa razy tyle. Ostatecznie zakwalifikowało się 70 firm.

(źr. DB Schenker)

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.