Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA integruje platformy technologiczne do monitorowania łańcuchów dostaw

CEVA Logistics, integrując platformy logistyczne chce zapewnić klientom oraz przewoźnikom jeszcze lepszą widoczność przesyłek w łańcuchach dostaw w czasie rzeczywistym. Firma zawarła strategiczny sojusz z project44, dostawcą rozwiązań w zakresie zaawansowanych platform do monitorowania łańcuchów dostaw.

Rozwiązania w zakresie widoczności i śledzenia przesyłek obejmą wszystkie globalne operacje drogowe i kolejowe CEVA, od krajowych i transgranicznych oraz multimodalnych sieci dystrybucyjnych po dostawy B2B dla produkcji i B2C. Wszystkie narzędzia, które obecnie są wykorzystywane przez CEVA, tj. aplikacje dla kierowców, GPS czy portale internetowe, zostaną zintegrowane w ramach jednej, kompleksowej i rozbudowanej platformy do śledzenia przesyłek w czasie rzeczywistym.
Wykorzystanie platformy projekt44 jako głównego narzędzia integracji danych, w oparciu o Centrum Zarządzania Siecią, znacznie zwiększy wydajność sieci CEVA. Oprócz wsparcia w zakresie integracji systemów, nowy projekt zapewni CEVA i jej klientom lepszą widoczność przesyłek w łańcuchach dostaw. Umożliwi to nawigacja GPS w czasie rzeczywistym i geofencing, które staną się standardem w dostawach przesyłek oraz transportów LTL i FTL, niezależnie od przewoźników i regionu.

Globalne partnerstwo przyniesie konkretne korzyści przewoźnikom - partnerom CEVA. Za pomocą udostępnionego im portalu do monitorowania procesów transportowych, będą mogli zarządzać swoimi danymi. Lepsza widoczność, przy wsparciu zaawansowanej analityki i systemów, wpłynie na wzrost terminowości dostaw i efektywności załadunków oraz rozładunków. Dzięki tym rozwiązaniom CEVA, jej klienci i współpracujący przewoźnicy będą też mogli lepiej przewidywać wystąpienie potencjalnych zakłóceń w łańcuchach dostaw.
- Tak jak dobre mogą być plany, tak każdego dnia zespół CEVA Ground & Rail i zespoły naszych klientów oraz przewoźników muszą podejmować tysiące decyzji dotyczących sposobów ich realizacji. Im lepiej będą wszyscy poinformowani, tym lepsze podejmą decyzje. Nasze zaangażowanie w sprawną, szybko reagującą logistykę wymaga wysokiego poziomu integralności danych i komunikacji. Jesteśmy przekonani, że projekt44 oferuje możliwości i sieć, niezbędne do tego, aby zapewnić jeszcze lepszą widoczność w łańcuchach dostaw. – powiedział Xavier Bour, globalny lider Ground & Rail, CEVA Logistics.

(źr. CEVA Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.