Dodaj ogłoszenie o pracy


WSL zaprasza nauczycieli logistyki na VI Forum Nauczycielskie

Wyższa Szkoła Logistyki zaprasza nauczycieli kształcącymi w zawodach: technik logistyk i technik spedytor w dniu 2 marca 2012 r. do udziału w VI Forum Nauczycielskim. Spotkanie z nauczycielami, w tym roku poświęcone zostanie głównie nowym podstawom programowym i wynikającym z nich potrzebom zmian w kształceniu. Na spotkanie zaproszono dyrektorów Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, aby porozmawiać o problemach nurtujących środowisko nauczycielskie w związku z wprowadzonymi zmianami.


Zmiany w oświacie budzą zawsze wątpliwości i wiele pytań. Tak jest również przed wprowadzeniem zmian w kształceniu techników spedytorów i techników logistyków. Tegoroczne spotkanie grona nauczycielskiego będzie dotyczyło przede wszystkim omówienia nowych podstaw programowych i powiązanych z nimi zmian w kształceniu na tych kierunkach, które wejdą w życie od pierwszego września bieżącego roku. Podczas specjalnych warsztatów poruszonych zostanie pięć głównych zagadnień pokrywających się z kwalifikacjami możliwymi do uzyskania przez uczniów w zawodach: technik logistyk lub technik spedytor:
1. Organizacja i nadzorowanie transportu.
2. Obsługa klientów i kontrahentów.
3. Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania.
4. Zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych.
5. Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych.

VI Forum Nauczycielskie będzie również jak zwykle okazją do podsumowania zakresu współpracy Wyższej Szkoły Logistyki ze szkołami kształcącymi w zawodach: technik logistyk i technik spedytor, z którymi poznańska uczelnia współpracuje od wielu lat (blisko 300 placówek).


WSL zapraszaa serdecznie nauczycieli kształcących w zawodach: technik logistyk i technik spedytor, do wzięcia udziału w forum. Prosimy o wcześniejszą rejestrację (najlepiej jedna zbiorcza lista ze szkoły) za pomocą formularza zgłoszeniowego.
Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu współpracuje z większością polskich szkół średnich i policealnych kształcących w zawodach technik logistyk i technik spedytor.

Celem tych działań jest pomoc w realizacji procesu edukacyjnego poprzez trwałą współpracę WSL z nauczycielami i dyrekcjami szkół. Na podstawie tej współpracy już po raz szósty spotkają się przedstawiciele szkół wraz z zaproszonymi przez WSL dyrektorami ośrodków WKOWEZiU i OKE. Obszar współpracy koncentruje się wokół następujących działań:
- doskonalenie programu nauczania w zawodach: technik logistyk i technik spedytor
- podręczniki dla szkół prowadzących nauczanie w tych zawodach
- studia podyplomowe dla nauczycieli kształcących w tych zawodach
- udostępnianie przez WSL materiałów dydaktycznych wzbogacających proces kształcenia w szkołach
- organizacja przez WSL wycieczek do uczelni powiązanych ze zwiedzaniem przedsiębiorstw logistycznych
- organizacja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
- projekt Wielkopolska musi wiedzieć
- projekt Wirtualne Laboratoria – Sukces Innowacji
(źr. WSL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.