Konto pracodawcy


FM Logistic i Wedel przedłużają współpracę

Firmy FM Logistic Central Europe i Wedel, podpisały długoterminowy kontrakt na wpsółpracę w zakresie obsługi magazynowo – transportowej, przedłużając niemal 20-letnie partnerstwo biznesowe. W ciągu tych dwóch dekad obie firmy znacząco rozwinęły zakres współpracy, a obecnie wspólnie koncentrują się na wzmacnianiu dynamiki wdrażania rozwiązań proekologicznych w zakresie obsługi logistycznej.

Wedel należy do grona wieloletnich i kluczowych klientów FM Logistic w regionie Europy Centralnej. Pierwszy kontrakt firmy podpisały w 2002 roku i przez te lata jego zakres ewoluował wraz z rozwojem obydwu organizacji. Obecnie obsługa logistyczna obejmuje magazynowanie i dystrybucję w temperaturze kontrolowanej w całym łańcuchu dostaw, w tym transporty wahadłowe z fabryki producenta do magazynu operatora oraz szeroki wachlarz usług co-packingowych.

- Wieloletnia współpraca nastawiona na wspólny, wzajemny rozwój to niewątpliwie satysfakcjonujący element naszej pracy. W ciągu prawie 20 lat nasz klient bardzo rozwinął portfolio swoich produktów, a my byliśmy w stanie dotrzymać mu kroku w tym rozwoju proponując odpowiednie rozwiązania optymalizujące obsługę logistyczną, na przykład poprzez automatyzację procesów czy usługi dodane - mówi Daniel Franke, managing director, FM Logistic CE i dodaje - W ramach doskonalenia współpracy właśnie rozpoczynamy wspólne warsztaty continuous improvement, a biorąc pod uwagę fakt, że obecnie ważne miejsce w strategii obu naszych firm zajmuje zrównoważony rozwój, element ten zapewne znajdzie odzwierciedlenie w wypracowanych tam rozwiązaniach.

Wedel, to wiodący gracz branży czekoladowej w Polsce. Założona w 1851 roku firma, której produkcja od lat 30. XX w. zlokalizowana jest na warszawskiej Pradze, w tym roku obchodzi 170-lecie istnienia. W portfolio producenta znajdują się takie produkty jak czekolady, ciastka, wafle i batony, a także lody. Posiadając ugruntowaną pozycję jednego z trzech liderów polskiego rynku czekoladowych słodyczy, firma sukcesywnie rozwija się także za granicą – jej produkty są obecne na rynkach niemal 60 krajów na świecie.
- O rozwoju myślimy w sposób długofalowy, dotyczy to również partnerów biznesowych. Nasza wieloletnia współpraca z FM Logistic pomaga w ciągłym doskonaleniu i osiąganiu ambitnych celów. Znajomość specyfiki biznesu i naszych potrzeb a także zrozumienie i otwartość do dialogu to realne wsparcie w codziennym działaniu. Bardzo ważnym jest dla nas również fakt, że FM Logistic podziela nasze wartości związane z troską o środowisko, będącymi jednym z filarów naszej strategii CSR. Z optymizmem czekam na przyszłe projekty, a decyzję o kontynuacji 20-letniej współpracy w rok 170-tych urodzin naszej firmy postrzegam jako wyjątkowy kamień milowy tej relacji – mówi Maciej Herman, dyrektor zarządzający firmy Wedel.

Obsługa firmy Wedel od samego początku jest prowadzona na należącej do FM Logistic platformie logistycznej we Mszczonowie. Obiekt magazynowy liczy prawie 80 tysięcy mkw. powierzchni i posiada niemal 120 tysięcy miejsc paletowych. Operator świadczy tu usługi z zakresu magazynowania i co-packingu przede wszystkim dla klientów z branży FMCG, a wśród nich firma Wedel jest jednym z największych. Od stycznia 2021 magazyn jest w pełni zasilany energią elektryczną pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych.

(źr. FM Logistic)

 

kobiety w logistyce
WISTA policzy kobiety pracujące w gospodarce i logistyce morskiej!
Rusza program mentoringowy dla liderek i liderów z branży morsko-logistycznej!
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Urlopy 2021 – nowe uprawnienia pracodawcy a pracownika
Od 1 lipca zmiana samochodu osobowego na ciężarowy będzie wymagała zapłaty podat ...
Zmiany w rozliczaniu wynagrodzeń kierowców zatrzęsą rynkiem transportowym?
Skocz po whisky - czyli o czym wiedziec powinien importer alkoholi?
Czy zawodowy kierowca może wyruszyć w trasę ze swoim pupilem?
Czas pracy w porze nocnej i kary za przekroczenie 10 godzin
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Bez zmiany polskiego prawa koszty przewoźników zwiększą się nawet o 100%!?
Będzie rewizja Pakietu Mobilności. Ma negatywny wpływ na środowisko?!
Dachser o rozbieżnościach między podażą a popytem w transporcie morskim
Polska wykorzystuje swój potencjał na Nowym Jedwabnym Szlaku? – raport Rohlig Suus Logistics
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Volvo FE Electric już wkrótce w polskiej dystrybucji towarów
Fracht FWO rozszerza kierunki dostaw dla ładunków ciężkich i ponadnormatywnych
Bolsius przedłuża kontrakt z Raben
Frigo Logistics operatorem produktów mrożonych Auchan Retail
Dobry początek roku w Porcie Gdynia
HSF e-commerce w jednej z najbardziej ekologicznych inwestycji SEGRO CEE
CEVA Logistics uruchamia połączenie kolejowo-promowe z Chin do Europy
Kilkadziesiąt zestawów w jednej dostawie Fracht FWO
InPost w programie polskich obligacji
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC