Konto pracodawcy


HSF e-commerce w jednej z najbardziej ekologicznych inwestycji SEGRO CEE

W SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski rozpoczęła się budowa obiektu dedykowanego HSF e-commerce, firmie specjalizującej się w obsłudze internetowej sprzedaży mebli i towarów ponadgabarytowych. Nowy budynek o powierzchni blisko 50,4 tys. mkw. zostanie ukończony pod koniec 2021 roku i będzie jednym z najbardziej ekologicznych magazynów w Europie Środkowo Centralnej.

Nowy budynek SEGRO, budowany dla HSF e-commerce, będzie liczył 49 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej oraz 1,4 tys. mkw. powierzchni socjalno-biurowej. Magazyn zostanie wyposażony w 76 doków oraz 4 bramy typu "0". Na życzenie klienta obiekt będzie posiadał podwyższoną odporność ogniową oraz dedykowaną instalację tryskaczową. Dodatkowo zaplanowano osobny budynek dla zarządcy obiektu. Deweloper zapewni 30 miejsc parkingowych dla samochodów ciężarowych oraz 80 miejsc dla samochodów osobowych. Planowane jest także wyposażenie parku w system kontroli dostępu, który automatycznie odczytuje tablice rejestracyjne, co zwiększa płynności ruchu i bezpieczeństwo.

Priorytetem jest tutaj ekologia. W budynku zaplanowano implementację pakietu rozwiązań ograniczających zużycie energii, takich jak oświetlenie LED, wydajny system grzewczy oraz innowacyjny system wentylacji. Konstrukcja dachu będzie przystosowana do montażu paneli fotowoltaicznych, a budynek zostanie poddany certyfikacji BREEAM (jednej z najczęściej stosowanych w Europie metod oceny ekologiczności budynków) z planowaną oceną VERY GOOD. Ponadto, w trosce o komfort pracy, fasada budynku będzie częściowo przeszklona.
– Warto podkreślić, że podczas procesu deweloperskiego wykorzystamy technologie o zmniejszonej emisyjności dwutlenku węgla. Złoży się na to zarówno efektywny projekt budynku, czyli konstrukcja betonowa i stalowa o niższej wadze i z wykorzystaniem mniejszej ilości materiałów, użycie prefabrykowanych elementów, a także dobór komponentów o wysokiej trwałości i długim cyklu życia. Ponadto, wybieramy materiały, które charakteryzują się niższą emisyjnością dwutlenku węgla w związku z ich transportem – ich produkcja zlokalizowana jest blisko miejsca budowy – podkreśla Bartosz Michalski, Dyrektor Technical Development, SEGRO.

W SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski, firma HSF e-commerce będzie świadczyć usługi magazynowania mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, a także obsługę sprzedaży ich w kanale e-commerce.

– Branża e-commerce w ostatnich latach rozwija się spektakularnie, podobnie jak nasza firma. Podjęliśmy decyzję o przeprowadzce do parku logistycznego SEGRO w Gołuskach, aby zwiększyć nasze możliwości biznesowe zgodnie z rosnącymi potrzebami rynku. W najbliższych latach planujemy ponad dwukrotne zwiększenie obrotów z dostawami przede wszystkim do Niemiec, a następnie do Polski. O wyborze SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski zadecydowała lokalizacja w pobliżu autostrady A2 i drogi ekspresowej S 11, co zapewnia nam łatwy dostęp do rynku polskiego i niemieckiego. SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski okazał się doskonałym wyborem, nie tylko z powodu dogodnej lokalizacji, ale również ze względu na doskonałą współpracę z deweloperem – podsumowuje Robert Sobolewski, prezes zarządu HSF e-commerce.

(źr. SEGRO)

kobiety w logistyce
WISTA policzy kobiety pracujące w gospodarce i logistyce morskiej!
Rusza program mentoringowy dla liderek i liderów z branży morsko-logistycznej!
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Urlopy 2021 – nowe uprawnienia pracodawcy a pracownika
Od 1 lipca zmiana samochodu osobowego na ciężarowy będzie wymagała zapłaty podat ...
Zmiany w rozliczaniu wynagrodzeń kierowców zatrzęsą rynkiem transportowym?
Skocz po whisky - czyli o czym wiedziec powinien importer alkoholi?
Czy zawodowy kierowca może wyruszyć w trasę ze swoim pupilem?
Czas pracy w porze nocnej i kary za przekroczenie 10 godzin
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Bez zmiany polskiego prawa koszty przewoźników zwiększą się nawet o 100%!?
Będzie rewizja Pakietu Mobilności. Ma negatywny wpływ na środowisko?!
Dachser o rozbieżnościach między podażą a popytem w transporcie morskim
Polska wykorzystuje swój potencjał na Nowym Jedwabnym Szlaku? – raport Rohlig Suus Logistics
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Volvo FE Electric już wkrótce w polskiej dystrybucji towarów
Fracht FWO rozszerza kierunki dostaw dla ładunków ciężkich i ponadnormatywnych
Bolsius przedłuża kontrakt z Raben
Frigo Logistics operatorem produktów mrożonych Auchan Retail
Dobry początek roku w Porcie Gdynia
HSF e-commerce w jednej z najbardziej ekologicznych inwestycji SEGRO CEE
CEVA Logistics uruchamia połączenie kolejowo-promowe z Chin do Europy
Kilkadziesiąt zestawów w jednej dostawie Fracht FWO
InPost w programie polskich obligacji
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC