Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel finalizuje przejęcie firmy Apex

Kuehne+Nagel sfinalizowało przejęcie Apex International Corporation („Apex”). Transakcja nastąpiła po spełnieniu wszelkich warunków zamknięcia, w tym zezwoleń organów regulacyjnych.

Apex jest jednym z azjatyckich spedytorów w zakresie przewozów transpacyficznych i wewnątrzazjatyckich. W 2020 roku firma wygenerowała obroty w wysokości 2,2 mld CHF, zysk brutto odpowiadający 296 mln CHF oraz zysk przed opodatkowaniem w wysokości 126 mln CHF i zajęła 7. miejsce pod względem wolumenu lotniczego na świecie. W pierwszym kwartale 2021 r. nadal osiągała dobre wyniki z obrotami w wysokości 556 mln CHF, zyskiem brutto w wysokości 109 mln CHF i zyskiem przed opodatkowaniem, odpowiadającym 64 mln CHF. Kuehne+Nagel wraz z Apex oferują rozwiązania głównie w zakresie usług dla e-commerce, hi-tech i e-mobility.

Kuehne+Nagel przejęła większość udziałów w Apex. Udział mniejszościowy pozostaje po stronie zarządu Apex. Strony zachowują zwyczajowe prawa umowne do nabycia i sprzedaży tych udziałów. Cena zakupu zapłacona w momencie zamknięcia wynosi 1,1 miliarda CHF. Transakcja została sfinansowana ze środków własnych Grupy oraz z około 750 000 nowych akcji Kuehne+Nagel wyemitowanych z kapitału zakładowego. Ponadto w ciągu najbliższych trzech lat Kuehne+Nagel będzie miało możliwość nabycia wszystkich pozostałych udziałów w Apex po kwocie, bazującej na wynikach. Zespół zarządzający Apex, wspierany globalną siecią, możliwościami i rozwiązaniami Grupy Kuehne+Nagel, będzie nadal prowadził firmę.

Korzyści ekonomiczne z działalności Apex zgodnie z warunkami umowy transakcyjnej zostały przeniesione na Kuehne+Nagel ze skutkiem od 1 stycznia 2021 r. Wynik Apex zostanie w pełni skonsolidowany w sprawozdaniu finansowym Kuehne+Nagel dopiero od dnia zamknięcia tej transakcji.

(źr. Kuehne+Nagel)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.