Konto pracodawcy


Nowy model FM Volvo Trucks z nagrodą Red Dot Award 2021

Nowy model Volvo FM Volvo Trucks zdobył nagrodę Red Dot Award 2021 w kategorii Product Design dla pojazdów użytkowych. Nowe Volvo FM zostało zaprojektowane jako optymalne narzędzie pracy w szerokim zakresie zadań transportowych, z kierowcą w centrum uwagi.

Wyróżnienie „Red Dot” utrwaliło się na całym świecie jako jedno z najbardziej poszukiwanych znaków jakości za dobry projekt. Konkurs na nagrodę rozpoczął się w Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen w Niemczech w 1955 roku. Dzisiejsze Jury Red Dot składa się z około 50 międzynarodowych ekspertów.

Rozwój nowego Volvo FM był wynikiem szeroko zakrojonych badań i wywiadów z klientami, które potwierdziły znaczenie wkładu kierowcy w rentowność i wizerunek firm transportowych. Dlatego zespół projektowy postanowił zaprojektować najlepsze mobilne biuro w branży, czego wynikiem jest wszechstronna ciężarówka, która jest zwinna, przestronna, a co najważniejsze, bezpieczna i wygodna dla wszystkich kierowców.
- Nagroda Red Dot to wielkie uznanie dla twórczej pracy zespołu projektowego Volvo Trucks. Nagroda podkreśla dobrze wyważone Volvo FM, tworząc wartość biznesową dzięki tej pożądanej ciężarówce. Dzięki projektowi wyglądu zewnętrznego, wnętrza i wrażeń użytkownika poprawiamy codzienne życie naszych kierowców i zapewniamy funkcjonowanie naszego społeczeństwa- mówi Carin Larsson, główny projektant Volvo Trucks UX.

Nowe Volvo FM oferuje liczne innowacje, które zapewniają wyższy poziom komfortu, bezpieczeństwa i produktywności. Przykłady obejmują nową, przestronną kabinę i lepszą widoczność dzięki zastosowaniu obniżonej linii drzwi, a także nowe lusterka wsteczne i opcjonalną kamerę narożną dla pasażera, która zapewnia dodatkowy widok na bok ciężarówki. Volvo FM można również dostosować, aby umożliwić znaczną oszczędność paliwa i emisji CO2. Wnętrze podkreśla nowa deska rozdzielcza i dynamiczny 12-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Przyjazny dla użytkownika interfejs został zaprojektowany, aby uprościć interakcje kierowcy i zminimalizować rozproszenie uwagi podczas uzyskiwania dostępu do krytycznych informacji, a także jest gotowy na przyszłe aktualizacje i usługi.

Wygląd zewnętrzny Volvo FM podkreśla jego wszechstronność w różnych zastosowaniach. Kabina ma nowy aerodynamiczny kształt z czystymi, charakterystycznymi liniami. Reflektory w kształcie litery V są natychmiast rozpoznawalne, a konstrukcja solidnej przedniej osłony chłodnicy nadaje pojazdowi odważny, pewny siebie wygląd.

Nowe Volvo FM zostało wprowadzone na rynek w 2020 roku wraz z Volvo FH, Volvo FH16 i Volvo FMX. Wszystkie cztery nowe ciężkie ciężarówki są produkowane seryjnie od marca 2021 roku.

(źr. Volvo Trucks Poland)

kobiety w logistyce
Rusza program mentoringowy dla liderek i liderów z branży morsko-logistycznej!
O zmianach i najnowszych trendach na rynku logistycznym rozmawiamy z Martą Tęsiorowską z Prologis
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Zmiany w rozliczaniu wynagrodzeń kierowców zatrzęsą rynkiem transportowym?
Skocz po whisky - czyli o czym wiedziec powinien importer alkoholi?
Czy zawodowy kierowca może wyruszyć w trasę ze swoim pupilem?
Czas pracy w porze nocnej i kary za przekroczenie 10 godzin
Podsumowanie kontroli PIP 2020 w transporcie i zapowiedź kolejnych!
Wysyłasz darmowe towary na fakturze proforma poza UE? To musisz zapłacić VAT!
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Bez zmiany polskiego prawa koszty przewoźników zwiększą się nawet o 100%!?
Będzie rewizja Pakietu Mobilności. Ma negatywny wpływ na środowisko?!
Dachser o rozbieżnościach między podażą a popytem w transporcie morskim
Polska wykorzystuje swój potencjał na Nowym Jedwabnym Szlaku? – raport Rohlig Suus Logistics
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CEVA uruchamia nowe usługi air cargo
15 lat Dachser w Polsce
MediaMarktSaturn uruchomił nowe centrum dystrybucji w Polsce
Firmy kurierskie napędzają popyt na powierzchnie magazynowe
21. Oddział PEKAES w Kaliszu rozpoczął prace
Wyścig z czasem – Hillebrand dostarczył w ciągu kilku dni 160 ton wina i 940 mln ...
Logistyczne wyzwania w recykling baterii dla motoryzacji
LPP przyspiesza wdrożenie RFID
CEVA Logistics dołącza do United Airlines Eco-Skies Alliance
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC