Dodaj ogłoszenie o pracy


SEGRO kupuje w Polsce energię z wiatru i słońca

W strategię SEGRO, od już wielu lat, wpisane są działania związane ze zrównoważonym rozwojem. Jednym z nadrzędnych celów dla całej Grupy jest osiągnięcie neutralności emisyjnej do 2030 roku. Firma nawiązała właśnie współpracę w Polsce z dostawcą energii pochodzącej z odnawialnych źródeł.

Całkowita energia kupowana przez SEGRO w Polsce posiada obecnie tzw. gwarancję pochodzenia, czyli „zielony” certyfikat i pochodzi w 100% z wiatru i słońca. – Przejście na zieloną energię to jeden z wielu kroków, które podejmujemy równolegle, aby jako Grupa osiągnąć neutralność emisyjną do 2030 roku. Zamierzamy redukować do minimum zużycie węgla w naszych nowych inwestycjach oraz zmniejszać intensywność emisji dwutlenku węgla poprzez zwiększenie pozyskiwania energii słonecznej – mówi Waldemar Witczak, dyrektor regionalny SEGRO.

Niedawno firma uruchomiła nowy program „Odpowiedzialne SEGRO", który wyznacza trzy priorytety – niska emisja dwutlenku węgla, inwestowanie w lokalne społeczności i rozwijanie talentów, jak również określa działania, które będą niezbędne do ich realizacji. W tym celu firma koncentruje się między innymi na takich aspektach jak zmniejszenie zużycia energii, doskonalenie wykorzystywanych materiałów czy też ograniczanie do minimum eksploatacji zasobów naturalnych. Ponadto, każdy nowo powstający budynek dewelopera poddawany jest rygorystycznej certyfikacji BREEAM.

SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), notowana jest na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych w indeksie FTSE 100, jest właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych z portfolio wynoszącym 8,1 mln mkw. powierzchni o wartości 13,3 mld funtów. Nieruchomości firmy są strategicznie rozmieszczone w lokalizacjach na terenie Wielkiej Brytanii – w pobliżu Londynu oraz w południowo-zachodniej i środkowej Anglii, a także na terenie Europy kontynentalnej we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Holandii oraz w Czechach. Swoją działalność w Europie Centralnej spółka rozpoczęła pod koniec 2005 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

(źr. SEGRO)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.