Dodaj ogłoszenie o pracy


CHEP Europe otrzymuje najwyższą ocenę od EcoVadis w kategorii CSR

Firma uzyskała Platinum Recognition Level, czyli najwyższe, platynowe wyróżnienie przyznawane w uznaniu osiągnięć w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. W ten sposób potwierdzono przynależność firmy CHEP do grupy 1 proc. najlepiej ocenianych dostawców na całym świecie.

Ocenę „Platinum” przyznano CHEP Europe za kompleksowe rozwiązania i osiągnięcia w obszarach dotyczących środowiska, praktyk zatrudnienia, praw człowieka, etyki oraz zrównoważonych źródeł zaopatrzenia. Metodologia EcoVadis bazuje na międzynarodowych standardach społecznej odpowiedzialności biznesu, obejmujących inicjatywy Global Reporting i ONZ Global Compact oraz normę ISO 26000. Agencja analizuje 198 kategorii i ocenia 60 000 firm ze 155 krajów.

CHEP należy do Grupy Brambles – globalnego dostawcy usług dla łańcucha dostaw, bazujących na modelu współdzielenia i wielokrotnego użycia (ang. share and reuse) palet, skrzyń i pojemników. W ostatnim czasie Grupa została uznana za najbardziej zrównoważoną firmę na świecie w rankingu wydawanego przez agencję Dow Jones magazynu Barron’s, a także została uwzględniona na tegorocznej prestiżowej liście Global 100 Corporate Knight dla najbardziej zrównoważonych korporacji. Ponadto firma jest sygnatariuszem inicjatywy ONZ Global Compact. Wyróżnienia są wynikiem realizacji przez Brambles celów z zakresu zrównoważonego rozwoju, takich jak „Zero wylesiania”, „Zero odpadów produktowych na składowiskach” oraz redukcja emisji CO2 o 33 proc.. W Polsce w samym 2020 roku firma CHEP wraz ze swoimi partnerami uratowała 24 490 drzew, zaoszczędziła 31 139 ton CO2 i 612 pełnych śmieciarek odpadów (2601 ton).

Nowa strategia – regeneracyjne łańcuchy dostaw
W ostatnim czasie firma zaprezentowała nową, zrównoważoną strategię na rok 2025, której celem jest wdrożenie nowatorskich, regeneracyjnych łańcuchów dostaw.
- Jesteśmy bardzo dumni z kolejnej nagrody będącej wyrazem uznania dla naszej aktywności w zakresie zrównoważonego rozwoju. Będąc pionierem gospodarki o obiegu zamkniętym, zawsze dążymy do redukowania negatywnego wpływu naszej działalności biznesowej na środowisko. Jednak teraz zamierzamy zrobić coś więcej i odejść od filozofii „mniejszego zła” na rzecz generowania autentycznego, dodatniego wpływu na planetę i społeczeństwo. - powiedział Iñigo Canalejo, CHEP EMEA Sustainability and Government Affairs Lead.

Zrównoważone cele CHEP na rok 2025 są odzwierciedleniem nowego, regeneracyjnego podejścia, które opiera się strategiach „Korzyści dla planety”, „Korzyści dla biznesu” oraz „Korzyści dla społeczności”. - Skonkretyzowaliśmy nasze ambicje w zakresie regeneracyjnego wpływu działalności firmy oraz aktywność na rzecz zrównoważonej przyszłości, dołączając do programu klimatycznego „Business Ambition for 1.5ºC Pledge” w ramach inicjatywy ONZ Global Compact (UNGC). Dzięki temu zachowamy wiodącą pozycję w najbliższych latach, generując faktyczny pozytywny wpływ na planetę, społeczeństwo i społeczności lokalne, co przełoży się na trwałe korzyści dla wielu ludzi – podkreśla Iñigo.

(źr. CHEP)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.