Konto pracodawcy


CHEP Europe otrzymuje najwyższą ocenę od EcoVadis w kategorii CSR

Firma uzyskała Platinum Recognition Level, czyli najwyższe, platynowe wyróżnienie przyznawane w uznaniu osiągnięć w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. W ten sposób potwierdzono przynależność firmy CHEP do grupy 1 proc. najlepiej ocenianych dostawców na całym świecie.

Ocenę „Platinum” przyznano CHEP Europe za kompleksowe rozwiązania i osiągnięcia w obszarach dotyczących środowiska, praktyk zatrudnienia, praw człowieka, etyki oraz zrównoważonych źródeł zaopatrzenia. Metodologia EcoVadis bazuje na międzynarodowych standardach społecznej odpowiedzialności biznesu, obejmujących inicjatywy Global Reporting i ONZ Global Compact oraz normę ISO 26000. Agencja analizuje 198 kategorii i ocenia 60 000 firm ze 155 krajów.

CHEP należy do Grupy Brambles – globalnego dostawcy usług dla łańcucha dostaw, bazujących na modelu współdzielenia i wielokrotnego użycia (ang. share and reuse) palet, skrzyń i pojemników. W ostatnim czasie Grupa została uznana za najbardziej zrównoważoną firmę na świecie w rankingu wydawanego przez agencję Dow Jones magazynu Barron’s, a także została uwzględniona na tegorocznej prestiżowej liście Global 100 Corporate Knight dla najbardziej zrównoważonych korporacji. Ponadto firma jest sygnatariuszem inicjatywy ONZ Global Compact. Wyróżnienia są wynikiem realizacji przez Brambles celów z zakresu zrównoważonego rozwoju, takich jak „Zero wylesiania”, „Zero odpadów produktowych na składowiskach” oraz redukcja emisji CO2 o 33 proc.. W Polsce w samym 2020 roku firma CHEP wraz ze swoimi partnerami uratowała 24 490 drzew, zaoszczędziła 31 139 ton CO2 i 612 pełnych śmieciarek odpadów (2601 ton).

Nowa strategia – regeneracyjne łańcuchy dostaw
W ostatnim czasie firma zaprezentowała nową, zrównoważoną strategię na rok 2025, której celem jest wdrożenie nowatorskich, regeneracyjnych łańcuchów dostaw.
- Jesteśmy bardzo dumni z kolejnej nagrody będącej wyrazem uznania dla naszej aktywności w zakresie zrównoważonego rozwoju. Będąc pionierem gospodarki o obiegu zamkniętym, zawsze dążymy do redukowania negatywnego wpływu naszej działalności biznesowej na środowisko. Jednak teraz zamierzamy zrobić coś więcej i odejść od filozofii „mniejszego zła” na rzecz generowania autentycznego, dodatniego wpływu na planetę i społeczeństwo. - powiedział Iñigo Canalejo, CHEP EMEA Sustainability and Government Affairs Lead.

Zrównoważone cele CHEP na rok 2025 są odzwierciedleniem nowego, regeneracyjnego podejścia, które opiera się strategiach „Korzyści dla planety”, „Korzyści dla biznesu” oraz „Korzyści dla społeczności”. - Skonkretyzowaliśmy nasze ambicje w zakresie regeneracyjnego wpływu działalności firmy oraz aktywność na rzecz zrównoważonej przyszłości, dołączając do programu klimatycznego „Business Ambition for 1.5ºC Pledge” w ramach inicjatywy ONZ Global Compact (UNGC). Dzięki temu zachowamy wiodącą pozycję w najbliższych latach, generując faktyczny pozytywny wpływ na planetę, społeczeństwo i społeczności lokalne, co przełoży się na trwałe korzyści dla wielu ludzi – podkreśla Iñigo.

(źr. CHEP)

kobiety w logistyce
Rusza program mentoringowy dla liderek i liderów z branży morsko-logistycznej!
O zmianach i najnowszych trendach na rynku logistycznym rozmawiamy z Martą Tęsiorowską z Prologis
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Zmiany w rozliczaniu wynagrodzeń kierowców zatrzęsą rynkiem transportowym?
Skocz po whisky - czyli o czym wiedziec powinien importer alkoholi?
Czy zawodowy kierowca może wyruszyć w trasę ze swoim pupilem?
Czas pracy w porze nocnej i kary za przekroczenie 10 godzin
Podsumowanie kontroli PIP 2020 w transporcie i zapowiedź kolejnych!
Wysyłasz darmowe towary na fakturze proforma poza UE? To musisz zapłacić VAT!
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Bez zmiany polskiego prawa koszty przewoźników zwiększą się nawet o 100%!?
Będzie rewizja Pakietu Mobilności. Ma negatywny wpływ na środowisko?!
Dachser o rozbieżnościach między podażą a popytem w transporcie morskim
Polska wykorzystuje swój potencjał na Nowym Jedwabnym Szlaku? – raport Rohlig Suus Logistics
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CEVA uruchamia nowe usługi air cargo
15 lat Dachser w Polsce
MediaMarktSaturn uruchomił nowe centrum dystrybucji w Polsce
Firmy kurierskie napędzają popyt na powierzchnie magazynowe
21. Oddział PEKAES w Kaliszu rozpoczął prace
Wyścig z czasem – Hillebrand dostarczył w ciągu kilku dni 160 ton wina i 940 mln ...
Logistyczne wyzwania w recykling baterii dla motoryzacji
LPP przyspiesza wdrożenie RFID
CEVA Logistics dołącza do United Airlines Eco-Skies Alliance
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC