Dodaj ogłoszenie o pracy


FM Logistic po raz szósty potwierdza certyfikację IFS

Magazyn należący do FM Logistic obsługujący pod brandem FM Fresh klienta z sektora FMCG we Mszczonowie (woj. mazowieckie) po raz kolejny uzyskał 100 proc. w audycie International Featured Standards. Tym samym operator logistyczny odnowił certyfikat IFS Logistics, co oznacza spełnianie najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa łańcucha dostaw dla chłodzonych świeżych artykułów spożywczych w zakresie transportu, składowania i kompletacji.

IFS Logistics to międzynarodowy standard bezpieczeństwa żywności dla przedsiębiorstw świadczących usługi logistyczne opracowany przez Federację Niemieckich Detalistów (HDE) oraz Francuską Federację Handlu i Dystrybucji (FCD). To narzędzie wypełniające lukę jakościową pomiędzy producentami produktów spożywczych a detalicznymi sprzedawcami. Audyt IFS to przegląd procesów w firmie i weryfikacja ich zgodności z normą obejmujący sześć obszarów:
● Odpowiedzialność wyższego kierownictwa
● System zarządzania jakością i bezpieczeństwem produktu
● Zarządzanie zasobami
● Realizacja usług
● Pomiary, analizy, doskonalenie
● Ochrona produktu i kontrole zewnętrzne.

- Magazyn we Mszczonowie to powierzchnia ponad 10 tysięcy m2 na której prowadzimy operacje towarów schłodzonych w tym warzyw i owoców, a także mięs oraz ryb, które przechowywane są w temperaturze kontrolowanej w kilku strefach od 0 do 10ºC. Dziennie przyjeżdża tu też ponad 100 ciężarówek od 345 dostawców, a kompletowanych jest około 1300 palet. Transport realizowany jest przez 70 dwukomorowych naczep o monitorowanej temperaturze w pełnym zakresie temperatur od -18 do 25 ºC. - mówi Mariusz Jóźwik, Regional Director FM Logistic CE, zarządzający obiektem, oraz dodaje - Oznacza to bardzo wyjątkową dbałość o przechowywanie i transport produktów spożywczych, które powierzają nam producenci. Otrzymany certyfikat potwierdza naszą wieloletnią doskonałość operacyjną i najlepszej jakości usługi.

Certyfikację IFS posiadają też dwa inne obiekty magazynowe FM Logistic: w Tomaszowie Mazowieckim oraz drugi magazyn we Mszczonowie. Ponadto w roku 2021 operator odnowił dla swoich jednostek następujące certyfikaty jakościowe:
ISO 9001:2015 System Zarządzania Jakością
ISO 14001:2015 System Zarządzania Środowiskowego
ISO 22000:2018 System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności
Dotyczą one projektowania i realizacji usług magazynowania, co-packingu i transportu w temperaturze otoczenia oraz kontrolowanej.

- Mając na uwadze dobro naszych klientów jakość jest naszym priorytetem. Każdy z naszych magazynów jest certyfikowany indywidualnie zgodnie z charakterem świadczonych w nim usług. I tak możemy poszczycić się certyfikatem EKO na świadczenie usług podwykonawczych w zakresie magazynowania oraz transportu certyfikowanych produktów ekologicznych w dwóch lokalizacjach. W ubiegłym roku również Główny Inspektorat Farmaceutyczny przyznał Certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej oraz Certyfikat Dobrej Praktyki Wytwarzania naszej jednostce FM Health w Błoniu, co było dla nas ogromnym wyróżnieniem– podkreśla Wiesław Szydłowski, QHSE Director FM Logistic CE.

(źr. FM Logistic)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.