Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis Etyczną Firmą 2020 w Polsce!

Prologis przyznano tytuł Etycznej Firmy 2020. Nagroda podkreśla status odpowiedzialnego społecznie i godnego zaufania partnera biznesowego na polskim rynku. Nagroda przyznawana jest przez dziennik Puls Biznesu tym firmom, które odznaczają się najlepszymi praktykami biznesowymi, zweryfikowanymi w procesie audytu przez PwC Legal. Tytuł Etycznej Firmy to dowód na to, że wieloletnie zaangażowanie w budowanie przejrzystej, uczciwej oraz skoncentrowanej na potrzebach klienta i pracowników organizacji jest słusznie obraną drogą.

- Ta nagroda to świadectwo wiodącej pozycji Prologis w branży oraz dowód na to, że nasze działania wykraczają daleko poza ściany i dachy magazynów. Tytuł Etycznej Firmy to dla nas nieskrywany powód do dumy, ale także zobowiązanie - aby z wytrwałością doskonalić wypracowane standardy, z pasją dzielić się swoim doświadczeniem, promować etyczne podejście do biznesu i inspirować tym innych – powiedział Paweł Sapek, senior vice president, szef Prologis na Europę Środkową.

W procedurze konkursowej, szczegółowej ocenie poddane były m.in. zasady uczciwej konkurencji stosowane przez firmę, aktywna praca na rzecz zwiększania transparentności, oparta na wzajemnym szacunku i zrozumieniu współpraca z partnerami biznesowymi, jak również relacje budowane z pracownikami i społecznościami lokalnymi. 
Jurorzy z uznaniem odnieśli się do zaangażowania Prologis w projekty dedykowane pracownikom, ich rodzinom oraz społecznościom, wśród których działamy. W ramach ogólnoeuropejskiego programu "Recharge", prowadzonego przez zewnętrznych specjalistów, firma stara się pomagać pracownikom zachować harmonię i odzyskać energię w czasie, gdy od wielu miesięcy pracują wszyscy zdalnie. Innym przykładem jest specjalny program wsparcia dla pracowników i ich rodzin – Prologis oferuje dostęp do niezależnych doradców, którzy pomagają w wielu kwestiach – od wsparcia psychologicznego, przez pomoc w znalezieniu opieki dla dziecka, po konsultacje finansowe czy prawne. W działaniach stawia na bardzo rzeczowe wsparcie – firma przekazała pracownikom fundusze, aby mogli wyposażyć swoje domowe biuro w niezbędny sprzęt, a w przypadku zamknięcia szkół czy przedszkoli pokrywa koszt płatnej opieki nad dziećmi, oferuje też pożyczki dla osób, których partnerzy utracili pracę.

W trudnym czasie pandemii Prologis nie pozostawił też bez pomocy najbardziej potrzebujących, którzy są najbliżej w loklanych społecznościach. W ramach europejskiej akcji charytatywnej „Dock Doors of Giving” przez cały grudzień wsparcie otrzymało 91 lokalnych organizacji, w postaci pomocy materialnej i finansowej – w sumie firma przekazała potrzebującym ponad 275 tys. euro. W Polsce, Prologis działał między innymi na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Zjednoczenia Pozytywni w Tęczy i Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Tęcza. Z kolei w Mountain Challenge, podczas którego pracownicy firmy „wspięli się na Rysy” – a dokładnie musieli razem pokonać 834 piętra w dowolnym miejscu - wzięło udział więcej osób niż oczekiwano, dzięki czemu firma przekazała środki finansowe na rehabilitację małego chłopca.

- Zaangażowanie na rzecz środowiska, społeczności i odpowiedzialnego, etycznego prowadzenia biznesu jest od lat fundamentem strategii Prologis. Tytuł Etycznej Firmy 2020 przyznany Prologis w Polsce to wyraz docenienia naszych codziennych, lokalnych praktyk, które składają się na cenną wartość dodaną i owocują pozytywnymi zmianami w przyszłości - podkreśla Marta Tęsiorowska, vice president, Head of Marketing & Communications Prologis w Europie.

Konkurs „Etyczna Firma” jest jedyną tego typu inicjatywą w Polsce, promującą firmy oznaczające się najlepszymi, godnymi naśladowania praktykami biznesowymi. Nagrody przyznawane są od 7 lat przez dziennik ekonomiczny Puls Biznesu, w oparciu o rygorystyczne kryteria z zakresu etyki, transparentności oraz inicjatyw na rzecz grup interesariuszy, poddawane merytorycznej weryfikacji przez kancelarię PwC Legal.

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.