Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Logistics wdraża inteligentne systemy automatyzacji i robotyki

CEVA Logistics, rozpoczęła wdrożenia innowacyjnych systemów automatyzacji i robotyki wykorzystujących sztuczną inteligencję do zarządzania operacjami w łańcuchach dostaw. Ich zastosowanie, pierwsze w kanadyjskim centrum dystrybucji e-commerce CEVA w Vancouver, ma zwiększyć wydajność, zoptymalizować przepustowość i przyspieszyć procesy fulfillment.

Model Robotics-as-a-Service (RaaS) firmy Berkshire Grey, umożliwia CEVA korzystanie z najnowocześniejszych inteligentnych systemów automatyzacji i robotyki. Ich zastosowanie ma zwiększyć wydajność i poprawić przepustowość, a efekcie przyspieszyć i usprawnić obsługę fulfillment. Wszystko to w odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów. Model RaaS zwiększa też elastyczność CEVA w rozszerzaniu usług i zasięgu.

Ponad 5,5 mln paczek rocznie
CEVA wykorzystuje system RPSi (Robotic Product Sortation and Identification) w centrum dystrybucji w Vancouver do automatycznej identyfikacji i sortowania paczek oraz przesyłek e-commerce, co usprawnia ich dystrybucję do 78 punktów dostaw Canada Post. Jego wdrożenie pozwala na obsługę ponad 5,5 mln paczek rocznie na bardzo małej powierzchni operacyjnej 93 mkw. oraz przy minimalnym udziale operatora. Co warto też podkreślić, RPSi dostosowany jest do obsługi przesyłek pakowanych w torby polietylenowe, tuby czy wyściełane koperty, które są powszechnie wykorzystywane w e-handlu.
- CEVA angażuje się w ciągłe doskonalenie i innowacyjność usług fulfillment, usług transportowych i operacji w łańcuchach dostaw. Pandemia COVID-19 wpłynęła na gwałtowny wzrost wolumenu paczek w e-commerce, obsługiwanych przez nas w imieniu klientów na całym świecie. Spodziewamy się, że ten trend utrzyma się także w przyszłości. Dzięki współpracy z Berkshire Grey i inwestycji w jej inteligentne systemy automatyzacji i robotyki, będziemy mogli jeszcze lepiej zarządzać naszymi centrami fulfillment przez 24 godziny na dobę, obsługując coraz większą ilość zamówień przy jednoczesnym skalowaniu operacji w zależności od potrzeb - powiedział Dominik Dittrich, wiceprezes CEVA ds. logistyki kontraktowej w Ameryce Północnej.

RPSi to system wyposażony w robotykę do kompletacji i sortowania, wykorzystujący sztuczną inteligencję, w tym technologię liniowego sortowania wahadłowego, interfejs użytkownika pack-to-light oraz opatentowany przez Berkshire Grey moduł automatycznej identyfikacji HyperScanner™. System wykorzystuje sprzęt i oprogramowanie do identyfikacji, wyszukiwania, transportu, wydzielania i przechowywania małych paczek w określonych i dających się ponownie zdefiniować lokalizacjach końcowych, dostosowanych do zmieniających się potrzeb sieci CEVA.

(źr. CEVA Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.