Dodaj ogłoszenie o pracy


Ciekawa wymiana usług pomiędzy OPEK i Energa Obrót S.A.

Firma Opek podpisała list intencyjny z firmą Energa Obrót S.A. o wzajemnej współpracy. Na mocy tego porozumienia Energa będzie dostarczać energię elektryczną do wszystkich obiektów firmy Opek, zlokalizowanych na terenie całego kraju. W zamian Opek,  będzie świadczyć nowemu partnerowi usługi kurierskie i logistyczne.

 

Oprócz świadczenia wzajemnych usług na preferencyjnych warunkach, wspólne działania dotyczyć będą m.in. łączonej sprzedaży usług, instalacji systemu do zarządzania energią w obiektach OPEK, obszarów odnawialnych źródeł energii czy współpracy marketingowej.   Energa dostarczy Opek system do zarządzania energią w oddziałach, optymalizujący  zużycie energii elektrycznej, co przełoży się na znaczące oszczędności. Obie spółki będą ponadto współpracowały w obszarze implementacji systemów odnawialnych źródeł energii, a także realizowały wspólne akcje marketingowe i reklamowe mające na celu uzyskanie wartości dodanej. List intencyjny przewiduje także realizację wspólnych akcji sprzedażowych (tzw. sprzedaż pośrednia), szczególnie w przypadku przygotowania wspólnej oferty dla klientów Opek.

 

 – Jestem bardzo zadowolony, że Energa widzi w nas partnera biznesowego. Obie firmy widzą możliwość osiągnięcia korzyści ze współpracy na wielu płaszczyznach biznesowych. Z naszego punktu widzenia ta współpraca ma na celu przede wszystkim dotarcie do nowych grup klientów oraz popularyzację marki Opek i świadczonych przez nas usług kurierskich. Z naszych obserwacji wynika, że oczekiwania dzisiejszego klienta stale rosną, stąd pomysł na oferowanie usług łączonych – powiedział Marek Opiński, dyrektor generalny OPEK. – Cieszę się, że tak sprawnie udało się sfinalizować negocjacje z naszym nowym partnerem biznesowym. Jestem przekonany, ze skutki tego porozumienia będą wymierne dla obydwu stron – dodał Opiński.  

(źr. OPEK)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.