Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel partnerem Jointown - największej prywatnej firmy dystrybucji leków w Chinach

Kuehne+Nagel ogłasza strategiczne partnerstwo z Jointown, największą niepubliczną chińską firmą zajmującą się dystrybucją produktów farmaceutycznych. Celem tej współpracy jest przyspieszenie rozwoju Kuehne+Nagel w Chinach w zakresie logistyki branży farmaceutycznej i opieki zdrowotnej.

Kuehne+Nagel przez ostatnią dekadę koncentrował się szczególnie na rozwijaniu specjalistycznej wiedzy w dziedzinie farmacji i opieki zdrowotnej. Nawiązane partnerstwo z Jointown zapewnia teraz dostęp do lokalnego łańcucha dostaw zgodnego z GxP, umożliwiając tym samym Kuehne+Nagel działalność logistyczną na chińskim, ściśle regulowanym rynku farmaceutycznym.
- Cieszymy się, że możemy współpracować z Jointown. To partnerstwo spełnia wymagania naszych globalnych Klientów, umożliwiając płynne pokrycie łańcucha dostaw na terenie całych Chin. Pozwoli nam to przyspieszyć nasz rozwój w sektorach farmacji i opieki zdrowotnej w tym regionie –powiedział Siewloong Wong, prezes Kuehne+Nagel w regionie Azji i Pacyfiku.
- Partnerstwo z Kuehne+Nagel zapewni naszym Klientom dostęp do rynku międzynarodowego poprzez globalne i zgodne z GxP usługi logistyki kontraktowej, lotniczej i morskiej. Będziemy teraz mogli rozwijać naszą działalność na rynkach zagranicznych w znacznie szybszym tempie i czerpać korzyści z tego partnerstwa w zrównoważony sposób – dodał Zhang Qingsong, dyrektor generalny działu logistyki Jointown Pharmaceutical Group.
Z racji tego, że szczepionki przeciwko COVID-19 są szeroko dopuszczone do użytku w wielu krajach, Jointown i Kuehne+Nagel będą wspólnie zarządzać bezpieczną i terminową dystrybucją szczepionek, wykorzystując swoje mocne strony w magazynowaniu i transporcie tych wrażliwych towarów zarówno w Chinach, jak i innych częściach świata.

Jointown i Kuehne+Nagel nawiązały współpracę zaraz po tym, jak Kuehne+Nagel ogłosiło zawarcie wiążącej umowy nabycia chińskiej firmy Apex International Corporation, jednego z wiodących spedytorów w Azji.

(źr. Kuehne+Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.