Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel partnerem Jointown - największej prywatnej firmy dystrybucji leków w Chinach

Kuehne+Nagel ogłasza strategiczne partnerstwo z Jointown, największą niepubliczną chińską firmą zajmującą się dystrybucją produktów farmaceutycznych. Celem tej współpracy jest przyspieszenie rozwoju Kuehne+Nagel w Chinach w zakresie logistyki branży farmaceutycznej i opieki zdrowotnej.

Kuehne+Nagel przez ostatnią dekadę koncentrował się szczególnie na rozwijaniu specjalistycznej wiedzy w dziedzinie farmacji i opieki zdrowotnej. Nawiązane partnerstwo z Jointown zapewnia teraz dostęp do lokalnego łańcucha dostaw zgodnego z GxP, umożliwiając tym samym Kuehne+Nagel działalność logistyczną na chińskim, ściśle regulowanym rynku farmaceutycznym.
- Cieszymy się, że możemy współpracować z Jointown. To partnerstwo spełnia wymagania naszych globalnych Klientów, umożliwiając płynne pokrycie łańcucha dostaw na terenie całych Chin. Pozwoli nam to przyspieszyć nasz rozwój w sektorach farmacji i opieki zdrowotnej w tym regionie –powiedział Siewloong Wong, prezes Kuehne+Nagel w regionie Azji i Pacyfiku.
- Partnerstwo z Kuehne+Nagel zapewni naszym Klientom dostęp do rynku międzynarodowego poprzez globalne i zgodne z GxP usługi logistyki kontraktowej, lotniczej i morskiej. Będziemy teraz mogli rozwijać naszą działalność na rynkach zagranicznych w znacznie szybszym tempie i czerpać korzyści z tego partnerstwa w zrównoważony sposób – dodał Zhang Qingsong, dyrektor generalny działu logistyki Jointown Pharmaceutical Group.
Z racji tego, że szczepionki przeciwko COVID-19 są szeroko dopuszczone do użytku w wielu krajach, Jointown i Kuehne+Nagel będą wspólnie zarządzać bezpieczną i terminową dystrybucją szczepionek, wykorzystując swoje mocne strony w magazynowaniu i transporcie tych wrażliwych towarów zarówno w Chinach, jak i innych częściach świata.

Jointown i Kuehne+Nagel nawiązały współpracę zaraz po tym, jak Kuehne+Nagel ogłosiło zawarcie wiążącej umowy nabycia chińskiej firmy Apex International Corporation, jednego z wiodących spedytorów w Azji.

(źr. Kuehne+Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.