Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Fracht otrzymała certyfikat GDP

Grupa Fracht otrzymała jeden z najważniejszych międzynarodowych certyfikatów dla firm logistycznych realizujących dostawy dla farmacji – GDP (Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej). Rozwój usług w tym obszarze jest szczególnie ważny w dobie globalnej walki z pandemią koronawirusa i odpowiedzią na potrzeby rynku w tym zakresie.

Przyznanie certyfikatu GDP (Good Distribution Practice - Pharma) poświadcza zgodność systemów zarządzania jakością Grupy Fracht w Bazylei z restrykcyjnymi wytycznymi Komisji Europejskiej (2013/C 343/01). Jego zakres obejmuje międzynarodowy transport i usługi logistyczne dla branży farmaceutycznej, w tym przewozy w temperaturze kontrolowanej. Otrzymanie certyfikatu potwierdza pełną gotowość i przygotowanie zespołu Grupy Fracht do obsługi firm tego sektora, z zagwarantowaniem najwyższej jakości usług i pełnego bezpieczeństwa łańcuchów dostaw produktów leczniczych.

Certyfikat GDP dla Grupy Fracht w Bazylei, ważny przez okres 3 lat, został przyznany przez niezależną, międzynarodową firmę certyfikującą Bureau Veritas.

Fracht dla farmacji i health&care
Grupa Fracht ma wieloletnie doświadczenie we współpracy z firmami z branży farmaceutycznej i health&care. Dzięki potencjałowi sieci logistycznej obejmującej ponad 115 oddziałów na 6 kontynentach, know-how lokalnych zespołów i wsparciu sprawdzonych partnerów, Fracht realizuje międzynarodowe i krajowe dostawy morskie, lotnicze i drogowe, z wykorzystaniem różnych środków transportu.

Oddziały Grupy Fracht na całym świecie, w ramach akcji #together against COVID-19 aktywnie wspierają też działania na rzecz walki z pandemią koronawirusa (COVID-19), organizując przewozy różnego rodzaju środków medycznych i ochrony osobistej. Wśród przykładów zrealizowanych zleceń wymienić można dedykowane transporty lotnicze ponad 3 mln maseczek ochronnych i środków medycznych o łącznej wadze blisko 14 ton z Chin do Szwajcarii czy 53 mln testów na COVID-19 z Chin do Niemiec. Dostawy te wymagały od zespołów Fracht zorganizowania w ciągu niespełna dwóch miesięcy 43 lotów czarterowych na trasie Szanghaj - Dusseldorf/Frankfurt.

(źr. Fracht FWO Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.