Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Logistics operatorem logistycznym fabryki Airbusa

CEVA Logistics poinformowała o rozszerza współpracy z fabryką Airbusa w Niemczech. Współpraca ta została zapoczątkowana w 2020 r. Do tej pory operator zarządzał dostawami części zamiennych producenta samolotów. Podpisując nowy kontrakt z Airbusem, CEVA poszerza jego obsługę o zarządzanie dostawami komponentów na produkcję w zakładzie montażowym samolotów w Hamburgu.

To właśnie udana współpraca i doskonałe zarządzanie kontraktem z 2020 r. na dostawy części zamiennych i komponentów do fabryki Airbusa w Hamburgu były kluczem do podpisania nowego kontraktu z CEVA Logistics i rozszerzeniu tej współpracy o nowe obszary obsługi logistycznej. CEVA Logistics, jako operator logistyczny Airbusa będzie teraz odpowiadać w jego imieniu za logistykę zaopatrzenia produkcji w kilku magazynach w Hamburgu, o łącznej powierzchni 58 631 mkw. Operator zajmie się dostawami komponentów na produkcję Airbusa w zakresie montażu strukturalnego maszyn z rodziny A320 oraz wyposażenia sekcji kadłuba, jak również produkcji i wyposażenia samolotów A330 i A350. CEVA zajmie się wszystkimi procesami związanymi z obsługą magazynową, ich przyjmowaniem, pobieraniem i przygotowywaniem do wprowadzania na rynek, a także ich transportem wewnętrznym i dostawami na produkcję, w tym obsługą zwrotów oraz zarządzaniem pustymi opakowaniami.

W ramach nowej umowy, CEVA też zainicjuje i wdroży dodatkowe usprawnienia logistyczne z wykorzystaniem zasad LEAN, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność operacji i obsługi produkcji Airbusa.

- Możliwości i zaangażowanie CEVA w logistykę lotniczą zostały po raz kolejny docenione przez Airbusa poprzez podpisanie nowego kontraktu. Nasze dwie firmy z powodzeniem współpracowały już wcześniej przy innych projektach, ostatnio w Hamburgu przy kontrakcie na obsługę części zamiennych i komponentów. Głęboka wiedza specjalistyczna CEVA w tej branży, w połączeniu z innowacyjnymi rozwiązaniami operacyjnymi i dostawczymi, były kluczem do zabezpieczenia nowego kontraktu - powiedział Mathieu Friedberg, CEO CEVA.

CEVA Logistics przejmie też dotychczasowych pracowników w zakładach w Hamburgu w ramach regulacji Transfer of Undertakings Protection of Employment (TUPE).

(źr. CEVA Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.