Konto pracodawcy


Grupa Raben podsumowała projekt rozwojowy kluczowych managerów

Grupa Raben zrealizowała w 2020 r. plan jednoczesnego rozwoju wszystkich najważniejszych managerów w całej organizacji. W gamifikacji wzięło udział 1000 managerów, którzy w trakcie 4 miesięcy zrealizowali ponad 40 różnorodnych zadań, a dzięki swoim wynikom ufundowali 3000 lekcji z języków obcych dla dzieci z domów dziecka. Program Manager of Choice zakończył się uroczystą galą on-line, na której wyróżniono 21 najlepszych. Celem projektu była przede wszystkim zmiana postaw i wykształcenie w managerach wrażliwości na aspekty związane z zarządzaniem zespołami.

Kluczowi managerowie z 13 krajów Europy zmierzyli się z różnymi zadaniami, z obszaru najlepszych praktyk menadżerskich. Gamifikacja Manager of Choice podzielona była na 5 etapów, bezpośrednio wpływających na budowanie doświadczeń pracowników: rekrutacja, onboarding, rozwój, codzienna praca, odejście z organizacji. Projekt cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że zaangażowanie managerów przeszło oczekiwania samych organizatorów. Ponad 75 proc. uczestników grywalizacji kończyło każdy z 5 modułów wykonując wszystkie dostępne na platformie zadania. Jakość wykonywanych zadań również przekroczyła cel organizatorów – średni poziom poprawności zadań wyniósł aż 79 proc., a niektóre pytania zaskakiwały i wymagały kreatywności.

Bardzo pozytywnym zjawiskiem była współpraca pomiędzy managerami. Bywało, że uczestnicy projektu omawiali pojawiające się na platformie zadania telefonicznie, organizowali podsumowujące spotkania lub tworzyli internetowe grupy, by móc szybko wymieniać się informacjami. Aż 40 proc. managerów odpowiadało na pytania w ciągu dwóch godzin od daty ich publikacji.

Czy zdobyta w trakcie gamifikacji wiedza przełożyła się na rzeczywistą zmianę zachowań? Jej organizatorzy są przekonani, że tak, ale z pewnością czas pokaże jakie rezultaty osiągnęli. Kluczem do powodzenia projektu okazało się to, że zadania, z którymi mierzyli się managerowie nie tylko utrwalały lub przekazywały uczestnikom wiedzę, ale i zachęcały do podjęcia interakcji z zespołem (np. nagrania wspólnego filmu dla nowego pracownika). Program uświadomił managerom, że aby zwiększyć zaangażowanie zespołu można zastosować wiele prostych i niewymagających dodatkowych funduszy zmian, takich jak np. większa staranność w dopasowywaniu zadań do predyspozycji pracowników, wprowadzenie pochwał czy dzielenie się wiedzą. W trakcie gamifikacji wypracowano także konkretne i łatwe do wdrożenia pomysły dotyczące np. sposobów motywowania zespół. Obecnie pomysły te są krok po kroku wprowadzane w życie i zmieniają kulturę organizacyjną firmy.

- Jako dział HR codziennie obserwujemy, że managerowie głęboko wzięli sobie do serc wszystko, czego nauczyli się w trakcie programu. Wśród konkretnych zmian, które zaszły w naszej organizacji widzimy na przykład, że biorący udział w projekcie managerowie kładą niezwykłą wagę, aby każdy z uczestników rekrutacji otrzymał kompleksową, opartą na faktach informację zwrotną. Ponadto, coraz powszechniejsze staje się utrzymywanie stałego kontaktu z przyszłymi pracownikami po zakończonym projekcie rekrutacyjnym – podsumowała Anita Koralewska-Ratajczak, head of Group HR.

(źr. Grupa Raben)

 

kobiety w logistyce
Rusza program mentoringowy dla liderek i liderów z branży morsko-logistycznej!
O zmianach i najnowszych trendach na rynku logistycznym rozmawiamy z Martą Tęsiorowską z Prologis
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Zmiany w rozliczaniu wynagrodzeń kierowców zatrzęsą rynkiem transportowym?
Skocz po whisky - czyli o czym wiedziec powinien importer alkoholi?
Czy zawodowy kierowca może wyruszyć w trasę ze swoim pupilem?
Czas pracy w porze nocnej i kary za przekroczenie 10 godzin
Podsumowanie kontroli PIP 2020 w transporcie i zapowiedź kolejnych!
Wysyłasz darmowe towary na fakturze proforma poza UE? To musisz zapłacić VAT!
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Bez zmiany polskiego prawa koszty przewoźników zwiększą się nawet o 100%!?
Będzie rewizja Pakietu Mobilności. Ma negatywny wpływ na środowisko?!
Dachser o rozbieżnościach między podażą a popytem w transporcie morskim
Polska wykorzystuje swój potencjał na Nowym Jedwabnym Szlaku? – raport Rohlig Suus Logistics
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CEVA uruchamia nowe usługi air cargo
15 lat Dachser w Polsce
MediaMarktSaturn uruchomił nowe centrum dystrybucji w Polsce
Firmy kurierskie napędzają popyt na powierzchnie magazynowe
21. Oddział PEKAES w Kaliszu rozpoczął prace
Wyścig z czasem – Hillebrand dostarczył w ciągu kilku dni 160 ton wina i 940 mln ...
Logistyczne wyzwania w recykling baterii dla motoryzacji
LPP przyspiesza wdrożenie RFID
CEVA Logistics dołącza do United Airlines Eco-Skies Alliance
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC