Konto pracodawcy


CEVA Logistics kontynuuje dynamiczny rozwój usług w Azji Południowo-Wschodniej

CEVA Logistics rozszerza zasięg sieci logistycznej w Azji Południowo-Wschodniej i otwiera nowe centrum dystrybucyjne w Bien Hoa w Wietnamie. Strategiczne położenie na północnym wschodzie od Ho Chi Minh City, ważnego ośrodka przemysłowego i węzła komunikacyjnego ma zapewnić dogodne połączenie nowego obiektu z miastem i Wschodnią Strefą Ekonomiczną. Operator uruchomił także nowe, ekspresowe połączenie drobnicowe z Chin do krajów Azji Południowo-Wschodniej.

Multi-user CEVA
Nowe centrum dystrybucyjne CEVA Logistics typu multi-user o powierzchni 10 tys. mkw. zapewni klientom operatora kompleksowe rozwiązania w zakresie magazynowania i realizacji zamówień, w tym usługi o wartości dodanej, tj, co-packing, etykietowanie, kompletacja oraz usługi konsolidacyjne dla dystrybucji B2B i B2C w Wietnamie. Nowy obiekt ma też pełnić funkcję głównego hubu CEVA na południowy i środkowy Wietnam, które będzie działać w oparciu o system zarządzania magazynowego in-house oraz kompleksowe rozwiązania wspierające globalnych i lokalnych klientów na tym szybko rozwijającym się rynku.
- Nowy magazyn, uzupełniając ofertę usług lotniczych, morskich i drogowych, pozwoli nam na dalsze rozszerzanie możliwości wsparcia rozwoju naszych klientów w Wietnamie. Zapewni im dodatkowe miejsce do składowania i inne usługi, tak aby zaspokoić szybko rosnące potrzeby w zakresie łańcuchów dostaw. Dzięki strategicznej lokalizacji, nasi klienci będą też mogli korzystać z nowej infrastruktury transportowej, która ma się rozwijać się w tym regionie wraz z jego wzrostem gospodarczym - powiedział Elaine Low, Regionalny dyrektor zarządzający CEVA Logistics w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Pacyfiku.

Rozwój infrastruktury i sieci logistyczno - transportowej
Magazyn CEVA w Bien Hoa (prowincja Dong Nai) ma świetne położenie, co w przyszłości umożliwi wykorzystanie rozwijającej się w tym regionie infrastruktury transportowej. Przykładem może być Cat Lai Bridge, najnowszy projekt, który połączy Dong Nai z portem Cat Lai, skróci czasu przejazdów oraz wpłynie na ożywienie gospodarki. Centrum dystrybucji będzie też połączone z nowym Międzynarodowym Portem Lotniczym Long Thanh, w styczniu 2021 r. odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod jego budowę. Po jej zakończeniu w 2025 roku, przepustowość nowego lotniska wyniesie do 1,2 mln ton ładunków rocznie.

Transgraniczne transporty drobnicowe
W ostatnim czasie CEVA Logistics rozszerzyła też usługi transportu drobnicowego (LTL) z Chin do Azji Południowo-Wschodniej. Nowy, szybki serwis skierowany jest zarówno do małych i średnich firm, dużych przedsiębiorstw lokalnych jak i międzynarodowych korporacji. Dzięki zoptymalizowanej trasie, nowa usługa zapewnia klientom ekspresowy, 7-dniowy czas realizacji dostaw z Szanghaju do Singapuru. Realizowana dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki, obejmuje też dostawy przesyłek z bateriami litowo-jonowymi (DG Class 9 Li-Batteries). Nowe, szybkie połączenie LTL łączy regionalne huby w Chinach via Shenzhen z największymi miastami Azji Południowo-Wschodniej, takimi jak Hanoi, Bangkok, Penang, Kuala Lumpur i Singapur. Wszystkie transporty są monitorowane przez Centralne Biuro Zarządzające CEVA Logistics, co pozwala na śledzenie w czasie rzeczywistym dostaw door-to-door z Chin do całej Azji Południowo-Wschodniej.
- Uruchomienie usługi Rapid LTL Connection w Azji jest kolejnym świadectwem naszego zaangażowania we wdrażanie innowacji do naszych usług. Jesteśmy przekonani, że to nowe, optymalne czasowo i efektywne kosztowo rozwiązanie pozwoli klientom elastycznie dostosować się do coraz szybciej zmieniających się potrzeb ich łańcuchów dostaw – powiedział Michael Leong, Ground & Rail Leader Product Leader CEVA Logistics SEAPAC.

CEVA Logistics jest jednym z największych graczy w Azji w transporcie transgranicznym, który wykorzystuje swoją sieć logistyczną do przewozu ponad 25 tys. TEU rocznie.

CEVA na rynkach Azji Południowo-Wschodniej
Nowe centrum dystrybucji w Bien Hoa jest kolejnym, własnym oddziałem uruchomionym przez CEVA w regionie Azji Południowo-Wschodniej. W 2019 r. firma otworzyła swój drugi, po Hanoi, oddział w Wietnamie – magazyn w Ho Chi Minh City oraz pierwsze biuro w Phnom Penh w Kambodży. W ub.r. sieć logistyczną operatora wzmocniły dwa nowe biura w Bangladeszu, w Dhace i Chittagong. Obecnie CEVA prowadzi działalność operacyjną w Wietnamie, Bangladeszu, Myanmarze, Laosie oraz Kambodży.

(źr. CEVA Logistics)

kobiety w logistyce
Rusza program mentoringowy dla liderek i liderów z branży morsko-logistycznej!
O zmianach i najnowszych trendach na rynku logistycznym rozmawiamy z Martą Tęsiorowską z Prologis
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Zmiany w rozliczaniu wynagrodzeń kierowców zatrzęsą rynkiem transportowym?
Skocz po whisky - czyli o czym wiedziec powinien importer alkoholi?
Czy zawodowy kierowca może wyruszyć w trasę ze swoim pupilem?
Czas pracy w porze nocnej i kary za przekroczenie 10 godzin
Podsumowanie kontroli PIP 2020 w transporcie i zapowiedź kolejnych!
Wysyłasz darmowe towary na fakturze proforma poza UE? To musisz zapłacić VAT!
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Bez zmiany polskiego prawa koszty przewoźników zwiększą się nawet o 100%!?
Będzie rewizja Pakietu Mobilności. Ma negatywny wpływ na środowisko?!
Dachser o rozbieżnościach między podażą a popytem w transporcie morskim
Polska wykorzystuje swój potencjał na Nowym Jedwabnym Szlaku? – raport Rohlig Suus Logistics
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CEVA uruchamia nowe usługi air cargo
15 lat Dachser w Polsce
MediaMarktSaturn uruchomił nowe centrum dystrybucji w Polsce
Firmy kurierskie napędzają popyt na powierzchnie magazynowe
21. Oddział PEKAES w Kaliszu rozpoczął prace
Wyścig z czasem – Hillebrand dostarczył w ciągu kilku dni 160 ton wina i 940 mln ...
Logistyczne wyzwania w recykling baterii dla motoryzacji
LPP przyspiesza wdrożenie RFID
CEVA Logistics dołącza do United Airlines Eco-Skies Alliance
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC