Dodaj ogłoszenie o pracy


GEFCO wyróżnione przez CDP za działania na rzecz klimatu

GEFCO w 2020 roku utrzymało ocenę B międzynarodowej organizacji proekologicznej CDP (Carbon Disclosure Project), międzynarodowej organizacji pozarządowej zajmującej się analizą danych nt. ryzyka środowiskowego. Grupa osiągnęła postępy w kilku spośród 14 kategorii CDP i uzyskała wynik wyższy od średniej dla branży.

GEFCO awansowało w kategorii strategii biznesowej, co podkreśla uruchomienie w 2020 roku Działu Doskonałości Operacyjnej i Zrównoważonego Rozwoju. Grupa została również doceniona za wymierną poprawę w zakresie inicjatyw na rzecz ograniczenia emisji zanieczyszczeń poprzez zobowiązanie do redukcji emisji CO2 o 2 proc. Inicjatywy te obejmują testy pojazdów ciężarowych zasilanych gazem ziemnym w kilku krajach europejskich oraz wykorzystanie megaciężarówek w Hiszpanii do transportu większych ładunków i w celu poprawy wydajności. Ponadto, firma wykazała postępy w obszarze zarządzania emisjami w łańcuchu wartości poprzez aktywną współpracę z dostawcami w celu zmniejszenia wpływu na środowisko. Podniosła również standardy w zakresie jawności informacji na temat ryzyka i zarządzania.

- To niezwykle motywujące, że zostaliśmy docenieni za dokonania w kilku kluczowych kategoriach i otrzymaliśmy wskazówki, gdzie możemy wzmocnić nasze zobowiązania - mówi Anne-Brigitte Spitzbarth, wiceprezes Działu Doskonałości Operacyjnej i Zrównoważonego Rozwoju w GEFCO. - Zaangażowaliśmy również Aldo Diaz-Sancheza, eksperta w dziedzinie strategii niskoemisyjnej, który pomoże nam zdefiniować i przyspieszyć realizację strategii redukcji emisji dwutlenku węgla, począwszy od 2021 roku. Nasza stała obecność w rejestrze organizacji CDP daje nam duże możliwości uczenia się, tworzenia punktów odniesienia oraz identyfikowania obszarów, w których możemy osiągnąć zmianę dla naszych pracowników, partnerów i klientów poprzez działania na rzecz środowiska.

(źr. GEFCO)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.