Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES angażuje się w coraz więcej szkoleń dla młodych logistyków

PEKAES już po raz trzeci zaangażował się w Program Top Young 100. Firma od lat prowadzi działania edukacyjne na rzecz szerzenia wiedzy i rozwoju kompetencji wśród przyszłych logistyków. Programy praktyk, wycieczki i wizyty studyjne w terminalach oraz spotkania eksperckie na stałe zostały wpisane do kalendarza aktywności PEKAES.
Program Top Young 100 powstał z myślą o studentach kierunków związanych m.in. z logistyką, przemysłem 4.0, informatyką i technologią. Służy wsparciu i promocji młodych talentów na rynku zawodowym. Prestiżowa inicjatywa jest prowadzona przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów.

– W projekcie Top Young 100 uczestniczymy od samego początku. Z pewnością cenna jest idea połączenia trzech stron: biznesu, środowiska akademickiego i studentów. Każdy student może zgłosić się do projektu sam lub być nominowany przez swoją uczelnię. Proces mentoringowy w projekcie jest najważniejszym elementem Top Young 100. Przez blisko rok, mentor wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem studenta, aby mógł on osiągnąć określone cele. – stwierdza Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES.

W procesie rekrutacji do programu Top Young 100 ważną rolę odgrywa nie tylko CV kandydata, ale także jego aktywność w kołach naukowych TSL czy angażowanie się w przygotowanie wydarzeń branżowych. Po zakończeniu programu, jego uczestnicy mają szansę na zatrudnienie
w firmach.

TOP Young 100
Top Young 100 to tylko jeden z obszarów współpracy PEKAES ze środowiskiem akademickim. Firma prowadzi również wizyty studyjne w swoich oddziałach pod hasłem „Poznaj logistykę z PEKAES”. – Program ten cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem na uczelniach. To unikatowy projekt i sądzę, że jedyny taki na rynku, biorąc pod uwagę, że całodzienna wizyta studyjna połączona jest ze spotkaniami z ekspertami z naszej firmy oraz pracą studentów nad konkretnym studium przypadku. – dodaje Maciej Bachman.

Całoroczny program praktyk w PEKAES obejmuje 20 miast w Polsce i jest realizowany we wszystkich oddziałach firmy. Adresatami tej inicjatywy są uczniowie i studenci, którzy wiążą swoją przyszłość z logistyką, a także nauczyciele zawodu i opiekunowie praktyk, którzy kierują młodzież na praktyki u renomowanego pracodawcy.

Firma organizuje też cykliczne warsztaty „Kobieta menadżer w branży TSL” oraz „Logistyka 4.0”. Spotkania odbyły się dotąd w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
w Warszawie, Wojskowej Akademii Technicznej, Uniwersytecie Gdańskim oraz Uniwersytecie w Białymstoku. Przedstawiciele firmy wygłaszają również wykłady pod hasłem „Poznaj eksperta z PEKAES”, które odbywają się na uczelniach na zaproszenie kół naukowych logistyki.
– Dzielimy się ze studentami praktyczną wiedzą jak budować świadomie karierę w branży logistycznej, a także jak przygotować dokumenty aplikacyjne, zbudować wizerunek w mediach społecznościowych czy dobrze wypaść na rozmowie rekrutacyjnej. Ponadto prowadzimy tzw. debaty oksfordzkie dla studentów i organizujemy wizyty studyjne w porcie kontenerowym w Gdyni. Stale też poszukujemy nowych inicjatyw i form współpracy ze środowiskami akademickimi – dodaje Justyna Trzcińska, kierownik Działu Rekrutacji i Rozwoju w PEKAES.

Operator realizuje także projekty ze szkołami średnimi (technika logistyczne), w ramach których organizowane są programy praktyk, wizyty studyjne oraz spotkania eksperckie.

(źr. PEKAES)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.