Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser zrealizował 100 czarterowych lotów cargo w 2020 roku

Na początku grudnia 2020 roku Dachser Air & Sea Logstics zorganizował swój setny lot czarterowy. W ramach dedykowanego programu czarterowego firma obsługiwała trasę Frankfurt – Szanghaj, zapewniając przepustowość na najważniejszych trasach lotniczych między Azją, Europą i Stanami Zjednoczonymi.

Reagując na ograniczenia przestrzeni ładunkowej w przewozach lotniczych spowodowane pandemią Covid-19, Dachser Air & Sea Logistics już w lutym 2020 roku sporządził awaryjny plan czarterów. Początkowo obejmował połączenia z Frankfurtu do Chin, ale pod koniec lipca firma rozszerzyła usługę lotów o cotygodniowe połączenie na linii Frankfurt – Chicago. Operator rekompensował w ten sposób spadek przepustowości przewozów lotniczych, których liczba znacznie spadła z powodu pandemii i wynikającego z niej prawie całkowitego zawieszenia lotów pasażerskich.
- Kiedy nasz świat trzęsie się w posadach, a systemowe znaczenie logistyki jest widoczne bardziej niż kiedykolwiek, podjęliśmy działania odpowiednio wcześnie, aby opracować rozwiązania dostosowane do potrzeb naszych klientów – powiedział Timo Stroh, Head of Global Air Freight w Dachser.

Dzięki gęstej sieci transportu drogowego Dachser dystrybuuje towary z Frankfurtu w całej Europie z ustalonymi czasami dostaw i standardami jakości. Klienci korzystają ze zintegrowanego rozwiązania transportowego, wychodzącego z jednego źródła, które obejmuje cały łańcuch od nadawcy do odbiorcy. Program czarterowy firmy zapewnia zdolności przewozowe, niezależnie od zmian destabilizujących rynek.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.