Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel będzie dystrybuować szczepionki na Covid-19 firmy Moderna

Moderna, firma biotechnologiczna, produkująca szczepionki na Covid-19 oraz Kuehne+Nagel ogłosiły uzgodnienie warunków dystrybucji i przechowywania szczepionki przeciwko COVID-19. To następstwo przyznania pozwolenia warunkowego przez Europejską Agencję Leków (EMA) na dopuszczenie szczepionki do obrotu.

- Po uzyskaniu ostatnich pozwoleń jesteśmy o krok bliżej zakończenia pandemii. Jest to ekscytujący czas zarówno dla naszych firm, jak i dla wszystkich zaangażowanych – powiedział Dan Staner, wiceprezes, dyrektor regionu EMEA, Moderna Inc.

Umowa obejmuje dystrybucję i magazynowanie szczepionki z centrum farmaceutycznego Kuehne+Nagel w Europie. Firma wykorzysta swoją globalną sieć ponad 230 oddziałów do transportu za pośrednictwem spedycji drogowej i lotniczej. W samej Europie Kuehne+Nagel posiada własną flotę ponad 200 dedykowanych pojazdów transportowych, dostosowanych do przewozu farmaceutyków. Na wszystkich etapach transportu i przechowywania zachowana zostanie integralność produktu w wymaganej temperaturze - 20°C. Kuehne+Nagel będzie wspierać światową dystrybucję szczepionki Moderna na rynki w Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz do niektórych miejsc obu Ameryk.

- Wraz z ogłoszeniem tej współpracy bierzemy na siebie odpowiedzialność za globalną dystrybucję szczepionki Moderny przeciwko COVID-19. Od dziesięcioleci inwestujemy w naszą sieć farmaceutyczną wraz z naszym zespołem ekspertów – teraz jesteśmy gotowi - powiedział Robert Coyle, starszy wiceprezes Pharma & Healthcare, Kuehne+Nagel International AG.

QuickSTAT, spółka zależna Kuehne+Nagel, zajmująca się logistyką badań klinicznych, była również istotną częścią łańcucha dostaw szczepionek Moderny, wspierając logistykę dostaw badań klinicznych fazy II i III w USA.

Firma Kuehne+Nagel podpisała również umowy partnerskie z władzami w kilku krajach w zakresie lokalnego przechowywania i dystrybucji szczepionek, np. w najbardziej zaludnionym kraju związkowym Niemiec, Nadrenii Północnej-Westfalii.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.