Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Raben partnerem logistycznym Szlachetnej Paczki

18 ciężarówek z darami, 50 punktów rozładunku i ponad 9 tys. km przejechanych w ramach Weekendu Cudów. Tak w skrócie można podsumować charytatywne wsparcie Grupy Raben w ramach projektu Szlachetnej Paczki 2020. Firma jest w tym roku jednym z Partnerów akcji i realizuje dostawy paczek.

Paczka od wielu lat łączy ludzi. Jest to szczególnie ważne w roku, w którym zachowujemy dystans społeczny, mamy mniej okazji do wychodzenia i jesteśmy bardziej ostrożni w kontaktach międzyludzkich. Szlachetna Paczka dostosowała się do tej rzeczywistości i choć w trosce o bezpieczeństwo kontaktów bezpośrednich jest mniej, nadal zbliża i dociera do tych najbardziej potrzebujących.

Grupa Raben, mając wrażliwość społeczną w swoim DNA, kieruje się słowami Miltona Friedmana, który pisał, że przedsiębiorstwo może tak długo kontynuować swoją działalność, jak długo społeczeństwo uważa, że jest mu ono potrzebne. Chcąc być dobrym sąsiadem i odpowiedzialnym obywatelem Grupa podejmuje liczne inicjatywy wspierające społeczności lokalne. W tym roku postanowiła wesprzeć również Szlachetną Paczkę.

- W Grupie Raben mamy drive do pomagania, dlatego w tym szczególnym czasie postanowiliśmy podzielić się tym co potrafimy robić najlepiej – naszym know-how w zakresie logistyki i organizacji transportów oraz naszą flotą do realizacji dostaw w ramach Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki. – mówi Jakub Krzewina, CSR manager w Grupie Raben i dodaje – - Mamy świadomość, że pandemia dodatkowo spotęgowała problem ubóstwa i sprawiła, że sytuacja życiowa wielu osób uległa pogorszeniu. Jako operator logistyczny, obsługujący różne branże jesteśmy zdeterminowani do wyeliminowania ubóstwa - wspieranie takich inicjatyw to element realizacji naszej strategii. Czujemy, że jesteśmy tutaj istotnym ogniwem i mamy nadzieję na kontynuację współpracy także w przyszłości.”

Tegoroczny Weekend Cudów odbył się w dniach 12-13 grudnia. Grupa Raben jako partner projektu przetransportowała paczki dla potrzebujących z magazynów centralnych do magazynów lokalnych, z których następnie wolontariusze Szlachetnej Paczki dostarczyli je do rąk potrzebujących. W akcję pomocy po stronie Raben zaangażowanych było 18 kierowców i 15 osób planujących transporty, które dotarły do 50 punktów rozładunku w całej Polsce pokonując łącznie 9 107 km.

- W tych niesamowitych chwilach już drugi rok towarzyszy nam firma RABEN,  której samochody przemierzają Polskę,  aby każda rodzina w potrzebie otrzymała pomoc. Z magazynów zlokalizowanych w dużych miastach (m.in. Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk), w których było więcej Darczyńców przetransportowały swoimi ciężarówkami Szlachetne Paczki w rejony, gdzie ta pomoc jest szczególnie potrzebna. Dzięki takim transportom, pomimo znacznych odległości, Szlachetna Paczka łączy ludzi. Tych, którzy mają otwarte serca i pomagają z osobami, które tej pomocy bardzo potrzebują.  Dziękujemy, że jesteście z nami – powiedziała Dominika Langer-Gniłka, dyrektor ds. współpracy i rozwoju.  

W tym roku realizowana jest już 20. edycja Szlachetnej Paczki, wzięło w niej udział ponad 8 tysięcy wolontariuszy, a w ramach Weekend Cudów pomoc otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin.

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.